Czwarta edycja BO w Michałowicach coraz bliżej

Michałowice

Gmina Michałowice po raz czwarty organizuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Wnioski będzie można składać od 15 kwietnia.

Nauka języka włoskiego, montaż pojemnika na elektroodpady, warsztaty gry na Djembe, Karta życia czy budowa siłowni plenerowej – to tylko niektóre z projektów Budżetu Obywatelskiego w gminie, które zostały zrealizowane.

Już w poniedziałek 15 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie projektów do IV edycji budżetu obywatelskiego gminy Michałowice. W tym roku pula środków przeznaczonych na realizację zadań w ramach BO to aż 500 tys. zł. Warto jednak pamiętać, że szacowany koszt jednego projektu nie może być wyższy niż 175 tys. zł. Zatem jeśli macie pomysł na zadanie warte do realizacji bez względu na to, czy to kurs językowy dla mieszkańców, czy może potrzebny w jakimś punkcie stojak na rowery lub kosz na śmieci nie czekajcie i przygotujcie wniosek. Pamiętajcie, że wasz pomysł musi poprzeć 15 mieszkańców.

Jak przygotować kosztorys inwestycji? Tu z pomocą przychodzą urzędnicy. Nn stronie gminy Michałowice w zakładce Budżet Obywatelski znajdziecie „cennik” ułatwiający oszacować koszt inwestycji oraz wykaz nieruchomości, na których projekty zgłoszone w ramach BO mogą być realizowane.

Projekty będzie można składać w okresie od 15 kwietnia do 12 maja. Jeśli macie pytania i chcecie uzyskać poradę dotyczącą możliwości realizacji projektów w ramach BO możecie skorzystać z pomocy urzędników tel. 22 350 91 40 lub promocja@michalowice.pl

Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego są dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Czwarta edycja BO w Michałowicach coraz bliżej”

  1. Śmiaćczypłakać pisze:

    Teraz to mogą sobie składać wnioski długo i namiętnie, tylko problem w tym , że już nie ma pieniędzy na te cele jak dawniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe