Pijana matka opiekowała się niemowlakiem

Region

Małe dzieci, alkohol i rodzice. Nie jest to zestawienie będace dobrym połączeniem. O tym fakcie zapomniała najwidoczniej 27-letnia mieszkanka Piastowa, która pod wpływem alkoholu opiekowała się swoim 7-miesiecznym dzieckiem.

Kilka dni temu funkcjonariusze z piastowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie opiekującej się małym dzieckiem. Po dotarciu na wskazany adres policjanci zastali w mieszkaniu 27-letnią Agnieszkę K. oraz płaczące niemowlę. Kobieta miała wyraźne problemy z równowagą i nie mogła ułożyć sensownego zdania, dodatkowo wyczuwalna była od niej wyraźna woń alkoholu.

Podczas interwencji funkcjonariusze zauważyli pustą butelkę po wódce. Badanie wykazało, że 27-latka ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ustalono również, że w mieszkaniu powinna znajdować się jeszcze starsza córka kobiety. Jak się okazało dziewczynka pojechała na przejażdżkę samochodem pod opieką nietrzeźwego ojca. Niezwłocznie podjęto działania w celu ustalenia miejsca ich pobytu.

Jeszcze podczas wykonywania czynności w mieszkaniu zatrzymanej pojawił się Tomasz W. wraz z córką. Okazało się jednak, że to nie on, a jego kolega kierował autem. Mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący był trzeźwy, niestety ojciec dzieci, tak samo jak matka był pod wpływem alkoholu.

Dzieci przekazano pod opiekę innych członków rodziny. Sąd za bezpośrednie narażenie utraty zdrowia lub życia dziecka skazał Agnieszkę K. na 3 miesiące pozbawiania wolności w zawieszeniu na 2 lata. O zdarzeniu został powiadomiony również Sąd Rodzinny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.