Paserstwo to także przestępstwo

Pruszków

O tym, że kupowanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa jest zagrożone karą, przekonał się pewien 37-latek. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pruszkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od obywatela Ukrainy o kradzieży telefonu komórkowego. Policjanci Wydziału Kryminalnego podjęli odpowiednie czynności, które doprowadziły ich do 37-letniego mieszkańca Pruszkowa.
Mężczyźnie postawiono zarzut kupna telefonu uzyskanego za pomocą czynu zabronionego – informuje asp. szt. Edyta Bednarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Przyznał się on do winy i dobrowolnie poddał karze.
Według kodeksu przestępstwo to podlega karze od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi pruszkowska Komenda Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.