Parking „Parkuj i Jedź” w Brwinowie otwarty!

Region

Od dziś można korzystać z parkingu w Brwinowie, który został wybudowanyw ramach realizacji projektu „Parkuj i Jedź”. Parking usytuowany jest przy stacji kolejowej, tak aby umożliwić pasażerom wygodny dojazd samochodem na stację, a następnie umożliwić przesiadkę do pociągu Kolei Mazowieckich. Do 31 marca br. korzystanie z parkingu jest bezpłatne.

Na parkingu wyznaczono 47 miejsc dla samochodów osobowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Umieszczono także zadaszony stojak, który pomieści 20 rowerów. Teren parkingu i drogi dojazdowej został utwardzony, a plac postojowy oświetlony i dozorowany.

– Budowa parkingów w ramach realizacji projektu „Parkuj i Jedź” ma na celu zachęcenie kierowców do pozostawienie samochodu na parkingu i kontynuacji podróży pociągami Kolei Mazowieckich – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.