Paradoks drogowy w centrum Pruszkowa

Region

W wakacje skrzyżowanie ulic Berenta z Kościelną zostanie rozkopane. Dwa razy...

W wakacje skrzyżowanie ulic Berenta z Kościelną zostanie rozkopane. Dwa razy…

Dwie inwestycje przeprowadzą niezależne od siebie podmioty. Najpierw skrzyżowanie Berenta z Kościelną rozkopie Vattenfall. Będzie to kontynuacja obecnie prowadzonych prac na Kościelnej, między Potulickiego i Berenta. Elektrociepłownia wymienia właśnie rury ciepłownicze. Obecne utrudnienia drogowe potrwają do końca kwietnia.

W wakacje Vattenfall będzie kontynuować wymianę rur do komory pod kościołem św. Kazimierza. W tym celu wykonawca będzie musiał rozkopać skrzyżowanie Berenta z Kościelną. Przerwa między obecnymi pracami a późniejszymi jest podyktowana  mniejszym natężeniem ruchu na drogach okresie wakacyjnym. – Porozumieliśmy się z Vattenfallem w tej sprawie – powiedziała nam Elżbieta Korach, naczelnik wydziału inwestycji, remontów i infrastruktury technicznej w Urzędzie Miasta Pruszkowa.

Co więcej, na okres wakacji miasto planuje własną inwestycję na ulicach Berenta i Kościelnej. I tu dochodzimy do paradoksu. Najpierw po wymianie rur ciepłowniczych droga zostanie zalana asfaltem, by wkrótce znów zostać rozkuta. – Nie chcę ryzykować w przypadku, gdyby nasza inwestycja się przesunęła – wyjaśniła Korach.

Prace zlecone przez miasto będą polegać na wymianie kanalizacji deszczowej i położeniu nowej nawierzchni z kostki bauma.

Zdjęcia z prac na ul. Kościelnej:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.