Okolice Grodziska: zderzenia aut ze zwierzętami

Region

Do trzech wypadków z udziałem dziko żyjących zwierząt doszło w ostatnich dniach w powiecie grodziskim.

Dwa wypadki miały miejsce na ul. Mazowieckiej w Książenicach. W sobotę po godz. 21.00 samochód marki Opel uderzył w sarnę, która nagle pojawiła się na drodze. Następnego dnia również wieczorową porą, po 22.30 sarna wyskoczyła przed innego Opla. W obu przypadkach kierowcom nic się nie stało. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

Do trzeciego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 3.30 w Hucie Żabiowolskiej kierujący samochodem marki Kia uderzył w łosia. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniu auta.

Tym razem wypadki nie miały skutków śmiertelnych. Wyniki podobnych zderzeń mogą być jednak katastrofalne. „Przy zderzeniu auta z 20-kilogramową sarną, siła uderzenia sięga do pół tony, a w przypadku kilkuset kilogramowego łosia siła z jaką przyszłoby nam się zderzyć to już 3,5 tony” – uświadamia policja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.