Odcinkowy pomiar prędkości wciąż bez prądu

Region

W maju ubiegłego roku informowaliśmy, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce w naszym regionie ustawić radary. Urządzenia zostały już zamontowane, ale wciąż jeszcze nie działają.

Według ekspertów odcinkowy pomiar prędkości to najlepsze rozwiązanie, by zniechęcić kierowców do szybkiej jazdy na konkretnym fragmencie drogi. Zwykłe radary działają punktowe. Kierowcy zwalniają tylko w pobliżu urządzenia. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości kierujący muszą na całej jego długości zdjąć nogę z gazu i jechać przepisowo.

Przedstawiciele GITD już w ubiegłym roku zapowiadali, się przygotowują się do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości w nowych lokalizacjach. Dokładnie mowa tu o 39 miejscach w całej Polsce. Co ciekawe lokalizacje nie obejmują tylko tras szybkiego ruchu.

GITD w naszym regionie ustawiła urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr 719 między Kaniami a Otrębusami.

Kiedy odcinkowy pomiar prędkości zacznie działać? Data nadal nie jest znana, choć mamy już prawie kwiecień. – System jeszcze nie działa. Oczekujemy na podłączenie zasilania przez zakład energetyczny – poinformował nas Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Warto zaznaczyć, że pierwsze urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości były zamontowane na trasie S8. Tam początkowo funkcjonowały w trybie testowym, bez rejestracji wykroczeń. A jak będzie u nas? Nie mamy tu dobrych informacji dla kierowców. – Zakładamy uruchomienie urządzeń w trybie testowym, ale tylko na kilka godzin. Przed odbiorami sprawdziliśmy działanie urządzeń przy wykorzystaniu agregatów. Wszystko działa poprawnie, jednak po finalnym uruchomieniu systemu będziemy chcieli ponownie sprawdzić czy wszystko działa poprawnie – informowała nas w styczniu Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Odcinkowy pomiar prędkości wciąż bez prądu”

 1. Anonim pisze:

  Ile kolizji i wypadków zdarzyło się w tym okresie na tym odcinku? Ilu zdarzeń byśmy uniknęli gdyby.maszyna do wyciągania działała? Możecie publikować jakieś statystyki co roku żeby ludzie mogli sobie wyrobić opinie o skuteczności tego typu rozwiązań?

 2. Joe pisze:

  Jak budowałem dom, to wniosek o podłączenie prądu budowlanego został rozpatrzony po roku, a potem wyznaczono termin podłączenia za pół roku. Jak przyjechali energetycy, to dom już stał. Przyjechali i się pytają, po co Panu prąd budowlany? Myślałem, że to standardy dla maluczkich, ale widać i GITD też musi swoje poczekać. Moja rada (dowiedziałem się po czekaniu następne pół roku na przełączenie do skrzynki): trzeba pójść do odpowiedniego miejscowego elektryka, który wie z kim to załatwić.

 3. obserwator pisze:

  Lepiej z mądrym zgubic niż z glupim znaleźć. Humor : wszystko gotowe tylko prądu brak. A to Polska właśnie

 4. Mieszkaniec Kań pisze:

  Brawo pismaki , nie wiem co miało na celu ogłoszenie wszemi wobec, że to nie działa. Dajecie zielone światło do łamania przepisów, czy równie chętnie napiszecie, kiedy zostanie to faktycznie uruchomione?

 5. wiki pisze:

  Brawo zakład energetyczny tak trzymać

 6. Wacek pisze:

  Polska państwem policyjnym.

 7. Olo pisze:

  Nie po to auto wymyślono żeby się jak żółw poruszało.

  • Anonim pisze:

   Prawda w pełni się zgadzam. Ale ponieważ nawet marny samochód przekracza możliwości takich jak ty i potem pędząc bestią w stylu 126p który się w pół roku do setki rozpędza macie kolizję i wypadki więc trzeba było znaleźć bicza na takie życiowe niedojdy.

 8. Asa pisze:

  Brawo zakładajcie nam kagańce dla naszego dobra.
  Popierajmy takie działania a będziemy niewolnikami swojego zycia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10567

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4153

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3095

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2957

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10
Grill gazowy