Od piątku będzie można składać wnioski o wakacje kredytowe

Region

Od piątku 29 lipca większość polskich banków ma umożliwić składanie wniosków o wakacje kredytowe. To właśnie od tego dnia wejdą w życie przepisy wprowadzające możliwość przerwy w płaceniu kredytów hipotecznych.

Przypomnijmy. Z wakacji kredytowych nie skorzystają wszyscy. To pomoc dedykowana tylko dla posiadaczy kredytów hipotecznych i to na nieruchomość, w której mieszka kredytobiorca. Jeśli kupiliście np. działkę budowlaną to z zaproponowanych przez rząd wakacji już nie skorzystacie.

Jakie zasady?

„Rządowe” wakacje kredytowe pozwolą na zawieszenie spłaty łącznie aż 8 rat w 2022 i 2023 r. Nie wykorzystamy ich jednak ciągiem. Do końca tego roku możemy skorzystać z wakacji kredytowych w trzecim i czwartym kwartale. Tu w każdym kwartale będziemy mieli po dwa miesiące przerwy w spłacie. W 2023 będzie można „zawiesić” ratę raz na kwartał.

Wnioski czas start

Pekao S.A., PKO BP, Santander, mBank, ING, BNP, Alior i Getin Bank będą przyjmować wnioski o wakacje kredytowe już od 29 lipca. W banku Millenium wniosek będzie można złożyć dopiero 1 sierpnia. Banki zapewniają, że wypełnienie wniosku trwa kilka minut. Oprócz wniosku o wakacje kredytowe trzeba będzie wypełnić oświadczenie,

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Od piątku będzie można składać wnioski o wakacje kredytowe”

 1. paca pisze:

  B. ładnie. A straty banków rząd wyrówna z pieniędzy ….. ?
  A kogo to obchodzi.

  • Pbv pisze:

   A kogo obchodzą straty banków? Większy problem jest z tym że PiS chce hamować inflację, a jednocześnie wprowadza do obiegu miliony środków xD

   • paca pisze:

    Straty twoje pewnie nikogo nie obchodzą tym bardziej że prawdopodobnie nie masz żadnej siły sprawczej. Inaczej jest z bankami. One nie pozwolą na bezkarne psucie interesu. Zresztą każdy ma do tego moralne prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły