Od jutra zmiana rozkładów na kolei

Region

Ważna informacja dla podróżnych korzystających z Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. W niedzielę, 4 września, zacznie obowiązywać nowy grafik jazdy pociągów.

Powodem zmiany rozkładu jazdy, jak wielokrotnie w przeszłości bywało, są prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK, czyli zarządcę infrastruktury. Tym razem chodzi zarówno o prace prowadzone w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, jak i budowie wiaduktu drogowego nad torami PKP na pograniczu Pruszkowa i Piastowa.

Dla podróżnych to spora zmiana bowiem przez ostatnie tygodnie liczba kursów była mocno okrojona. Teraz kursów będzie znacznie więcej, ale będą kurować tylko do stacji Warszawa wschodnia. To efekt ograniczeń na linii Warszawa Wschodnia Otwock.

Na większe utrudnienia należy przygotować się 1 i 2 października. W tych dniach  z uwagi na budowę wiaduktu drogowego nad torami PKP, na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Ponadto z uwagi na prace na innych liniach, rozkład jazdy będzie ulegał zmianom.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziecie tutaj.

Rozkład jazdy dla linii R1 ważny od 4 do 18 września R1 Warszawa-Skierniewice 4-18 IX (22 VIII)
Rozkład jazdy dla linii R1 ważny od 19 września do 2 października R1 Warszawa-Skierniewice 19 IX-2 X (29 VIII)
Rozkład jazdy dla linii S1 ważny od 4 do 10 września jest dostępny tutaj.
Rozkład jazdy dla linii S1 ważny od 11 do 29 września jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.