Nowy tabor dla WKD wyprodukuje bydgoska PESA

Region

Zaledwie tydzień zajęło zarządowi spółki WKD wybranie najkorzystniejszej oferty przetargowej. Dostawcą 14 nowych składów będzie firma PESA z Bydgoszczy.

We wtorek, 12 stycznia, zarząd Warszawskiej Kolei Dojazdowej zapoznał się z ofertami przetargowymi złożonymi przez szwajcarską firmę Stadler oraz bydgoską PESĘ.

Najkorzystniejszą propozycję złożyła właśnie ta druga firma. Według spółki WKD oferta złożona przez firmę PESA spełnia wszystkie wymagania formalne i merytoryczne określone w specyfikacji. Dodatkowo zaproponowana cena nie przekroczyła kwoty, jaką WKD przeznaczyło na sfinansowanie inwestycji.

Obecnie WKD posiada już jeden skład wyprodukowany przez bydgoską firmę (EN95). Niestety, dość często ulega on awariom. Miejmy nadzieje, że 14 kolejnych składów, które wyprodukuje PESA będzie bardziej odporne na usterki. Umowa z wykonawcą nie została jeszcze podpisana.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.