Nowe alejki w Parku Potulickich

Region

W okolicy studni oligoceńskiej na końcu ul. Lipowej miasto wytyczyło dwie nowe alejki. - Chcieliśmy dostosować teren do potrzeb mieszkańców - powiedziała nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik wydziału ochrony środowiska.

Prace zakończono w środę. Zdjęcia z ich przebiegu przesłał nam pan Andrzej. W urzędzie miasta potwierdzono, że była to kontynuacja prac, które rozpoczęły się późną jesienią. Na przeszkodzie stanęła wówczas sroga zima. Nowe alejki zostały wytyczone w miejscu dwóch głównych skrótów, które utworzyli mieszkańcy.

– Kilka lat temu wedle wizji projektanta powstała w tym miejscu sieć alejek i trawniki. Życie pokazało jednak, że mieszkańcy potrzebują innych ciągów pieszych. Stąd postanowiliśmy nie zakładać tam trawników, ale dostosować teren do potrzeb mieszkańców – powiedziała nam naczelnik wydziału ochrony środowiska, Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

Koszt prac wyniósł prawie 96 tys. zł.

Zdjęcia pana Wojciecha:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.