Nowe sygnalizatory pod znakiem zapytania. Oferty wyższe niż zakładano

Region

Władze powiatu pruszkowskiego chcą zamontować na dwóch skrzyżowaniach sygnalizację świetlną. Oferty potencjalnych wykonawców są wyższe niż się spodziewano.

Na których skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja? W Strzeniówce będzie to skrzyżowanie ulic Pruszkowskiej i Jodłowej. Budowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. W ramach inwestycji, istniejący przejazd rowerowy zostanie przekształcony w przejście pieszo-rowerowe. Wyznaczone zostanie również dodatkowe przejście przez ulicę Jodłową. Zaprojektowana została detekcja dla wszystkich użytkowników ruchu. Dla pojazdów zastosowano pętle indukcyjne przy linii zatrzymania oraz oddalone kolejkowe. Dla rowerzystów na przejeździe przez ulicę Pruszkowską zastosowane będą przyciski oraz detektory radarowe jako forma zapotrzebowania na sygnał zielony.

Kolejna sygnalizacja świetlna zostanie ustawiona na pograniczu Pruszkowa i Pęcic, a dokładniej u zbiegu ulic Armii Krajowej, Ireny, Kwiatów Polnych i Pęcickiej. Tu podobnie jak w przypadku pierwszego skrzyżowania będzie zamontowana sygnalizacja świetlna z pętlą indukcyjną. Warto zaznaczyć, że podstawowym trybem pracy będzie stan zielonego światła na kierunku głównym, czyli ulicach Armii Krajowej i Pęcickiej.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Niestety ich oferty przekraczają budżet zakładany na to zadanie. Powiat chce przeznaczyć na montaż sygnalizacji, niespełna 572 tys. zł. Najniższa oferta opiewa jednak na kwotę przeszło 630 tys. zł.

Teraz władze powiatu mają dwa wyjścia. Albo poproszą radnych o dołożenie do zadania brakującej kwoty, albo ogłoszą przetarg ponownie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowe sygnalizatory pod znakiem zapytania. Oferty wyższe niż zakładano”

  1. mieszkaniec pisze:

    Nie trzeba budować głupiej sygnalizacji, która włącza się samoczynnie po przekroczeniu prędkości o 1 km/godz., progów zwalniających na każdej uliczce, po której oprócz mieszkańców mało kto jeździ a będą pieniądze na normalną i potrzebną sygnalizację świetlną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły