Nowe przedszkole w Regułach już działa!

Stało się! Budowa przedszkola w Regułach dobiegła końca, a 230 dzieci z gminy Michałowice już korzysta z nowej placówki. Mieszkańcy mieli już okazję do obejrzenia placówki „od środka”.

Przypomnijmy przedszkole w Regułach to energoefektywna „perełka”. Dzięki nowoczesnej technologii w budynku wykorzystano szereg rozwiązań pozwalających ograniczać koszty utrzymania. Co przy obecnej sytuacji na rynku energetycznym jest niezwykle istotne. Do technologii pozwalających zaoszczędzić energię można zaliczyć: konstrukcję dachu („zielony dach”), system ogrzewania i wentylacji, panele fotowoltaiczne, sterowanie sztucznym oświetleniem, oświetlenie typu LED, a także podziemny zbiornik wody deszczowej służący gromadzeniu deszczówki używanej do podlewania zieleni.

Powierzchnia użytkowa przedszkola to ok. 2000 m2 . Na parterze wokół centralnego patio doświetlającego wnętrze usytuowany jest hol wejściowy oraz 9 sal dydaktycznych z zapleczem szatniowo-sanitarnym, z których dwie przystosowane są do pełnienia w przyszłości funkcji sali rekreacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. Na parterze znajduje się także kuchnia obsługująca wszystkie sale dydaktyczne oraz jadalnia dla dzieci starszych. Na piętrze są sale m.in. do terapii sensorycznej oraz doświadczania świata, pokoje biurowo-administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Duże przeszklenia budynku, otwierające przestrzeń na otaczającą zieleń i teren wokół budynku oraz estetyka wykończenia i kolorystyka sal zostały zaprojektowane z myślą o jak najlepszym samopoczuciu dzieci w miejscu, w którym spędzają kilka godzin dziennie.

Otwarcie przedszkola, które odbyło się 9 grudnia uświetniły piękne występy dzieci z przedszkolnych grup: „Pszczółki”, „Słoneczka”, „Misie”, „Zajączki” i „Biedronki”. Były to dla wszystkich naprawdę wzruszające chwile. Z okazji otwarcia nowego przedszkola wójt Małgorzata Pachecka przygotowała niespodziankę dla przedszkolaków. Każdemu wręczyła książeczkę zatytułowaną „Gmina Michałowice – Mój zielony dom” ilustrującą wszystkie miejscowości gminy, w tym także Reguły z jego nowym przedszkolem.

Po występach przyszedł czas na przemówienia. Wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka zaznaczyła — Przedszkole wybudowaliśmy z myślą o dzieciach, które są w tym przedszkolu dziś i tych, które będą w przyszłości. Szczęście dziecka jest najważniejsze, dlatego zadbaliśmy o to, o co mogliśmy zadbać: o architekturę, o technologię, które są w tym przedszkolu i o dobry klimat – podkreślała.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nowe przedszkole w Regułach już działa!”

 1. zgred pisze:

  Tylko księdza nie widać. Ale faux pas 😉

 2. zgred pisze:

  Można byłoby wydłużyć tę wstęgę o parę metrów – zmieściłoby się jeszcze paru zasłużonych. Ciekawe czy kiedykolwiek przyjdzie komuś (w szczególności duet lalusiów z Pruszkowa) do głowy zaprosić na takie otwarcie roboli którzy przy tym tyrali.
  Przedszkole piękne. Chciałbym się zapisać.

 3. loża@szydercuff pisze:

  Klasa próżniacza (ang. leisure class)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły