Na Gąsinie jednak będzie woda

Region

W pruszkowskiej dzielnicy Gąsin przez najbliższe dni jednak będzie woda w kranach. Pierwotnie komunikat MPWiK mówił o "braku wody w dzielnicach Gąsin i Tworki".

W sobotę interweniowaliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w sprawie wyznaczenia miejsc dla beczkowozów. Zgodnie z komunikatem wody miało nie być na Gąsinie i Tworkach, tymczasem trzy z czterech beczkowozów planowano postawić w okolicach osiedli Staszica i Prusa.

MPWiK zweryfikowało informacje. Beczkowozy nie zmienią swoich lokalizacji. – Nie ma potrzeby, aby były one na Gąsinie, bo tam jest niska zabudowa i na pewno będzie woda w kranach – powiedział nam rzecznik MPWiK, Bartosz Milczarczyk. Jak dodał, dzielnica ta będzie zasilona przez ujęcie Żbików przy ul. Szkolnej 44.

Milczarczyk potwierdził również, że na Tworkach nie będzie wody w ogóle. Mieszkańcy tej dzielnicy najbliżej będą mieli beczkowóz przy ul. Andrzeja lub studnie oligoceńską na końcu ul. Lipowej przy Parku Potulickich.

Znaczne utrudnienia w odbiorze wody, lub całkowity jej brak, będzie występować od poniedziałku od godz. 23.00 do czwartku do godz. 6.00. Powodem jest przebudowa skrzyżowania Alej Jerozolimskich z Łopuszańską, co wymusza przebudowę magistrali wodociągowej.

Zobacz rozmieszczenie studni oligoceńskich i beczkowozów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.