Mieszkasz w Pruszkowie? Zapłać tu podatki

Pruszków

Do końca kwietnia można składać formularze PIT za rok ubiegły. Osoby płacące podatki w miejscu zamieszkania wspierają inwestycje w swojej miejscowości.

Termin składania zeznań podatkowych przez osoby fizyczne za ubiegły rok mija w piątek 30 kwietnia. Podatnicy mogą złożyć wypełnione formularze w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego. Mieszkańcy Pruszkowa niezależnie od zameldowania mogą złożyć zeznania PIT w tutejszym urzędzie skarbowym podając adres zamieszkania w Pruszkowie.

Osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej powinny w formularzu wpisać aktualny adres zamieszkania. Na podstawie tej informacji organ podatkowy zarejestruje podatników w bazie miejscowego urzędu skarbowego. Ogromna część podatków zasili budżet miasta Pruszków. Zebrane środki pokryją potrzeby samorządu lokalnego.

Urząd skarbowy przygotował automatyczne roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które widnieją w systemie. Formularz elektroniczny dostępny tutaj.

Podatnicy mogą wybrać czy chcą skorzystać z opcji „Twój e-PIT” sporządzonego przez administrację skarbową bądź samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.

W przypadku korzystania z opcji automatycznego wypełniania formularza przez urząd skarbowy należy wskazać aktualny adres zamieszkania. Podatnicy składający deklaracje w wersji papierowej tę samą informację powinni wpisać na pierwszej stronie w części B. Osoby korzystające z usługi „Twój e-PIT” otrzymają szybciej zwrot nadpłaty. Podatnicy uzyskają środki w ciągu 45 dni a posiadacze Karty Dużej Rodziny w 30 dni.

Więcej informacji na temat rozliczeń tutaj.

Mieszkańcy, którzy rozliczają się w Pruszkowie mogą wystąpić o Pruszkowską Kartę Mieszkańca.

Więcej informacji o Pruszkowskiej Karcie Mieszkańca tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mieszkasz w Pruszkowie? Zapłać tu podatki”

  1. Robert pisze:

    wystąpiłem o kartę , miesiąc temu , do tej pory zero odzewu.

  2. xd pisze:

    Nie dzięki, nie daje to absolutnie żadnych benefitów. A rozliczając się w warszawie mam kartę warszawiaka dającą mi bilet na 2 strefę do pruszkowa w cenie pierwszej strefy

    Karta mieszkańca pruszkowa nie daje kompletnie nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły