Atak zimy skończy się jeszcze dziś wieczorem

Region

Atak zimy - opady śniegu, porywisty wiatr i wiążące się z tym zawieje izamiecie - utrzyma się tylko do wieczora. Kolejne dni - czwartek i piątek - będą zdecydowanie łagodniejsze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

– Zima po raz kolejny przypuściła atak – przechodzi front atmosferyczny, dosyć aktywny, z intensywnymi opadami śniegu. To wszystko zaczęło się wczoraj po południu na zachodzie kraju, teraz dotarło do centrum i przesuwa się coraz bardziej na wschód. Opadom śniegu towarzyszy silny porywisty wiatr, jego porywy dochodzą do 70 km, a lokalnie – na południu kraju, nawet do 90 km na godz. W związku z tym występują zawieje i zamiecie śnieżne – zwróciła uwagę podczas konferencji prasowej synoptyk Instytutu Małgorzata Tomczuk.

Jak zapewniła, ta sytuacja ma jednak utrzymać się tylko do wieczora. – Już teraz pogoda się poprawia, a temperatura wzrosła lekko powyżej zera, jest mniej zamieci, śnieg się nie podnosi, bo jest mokry – podkreśliła Tomczuk.

W centrum kraju jest aktualnie od minus 1 do minus 3 stopni Celsjusza. Najchłodniej jest na wschodzie kraju, bo tam nie dotarła jeszcze cieplejsza masa powietrza: minus 4, 5 stopni. – W nocy powinno być stosunkowo spokojnie. W pierwszej części nocy, przed północą silniejszy wiatr i kończące się opady śniegu dadzą o sobie znać na wschodzie, ale z upływem czasu będzie coraz lepiej – ucichnie wiatr, skończą się intensywne opady śniegu – powiedziała synoptyk Instytutu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.