Kupno biletów WKD będzie prostsze i szybsze dzięki mobilnym biletomatom. Umowa podpisana.

WKD

Na początku lipca informowaliśmy Was o wyborze wykonawcy, który zainstaluje mobilne biletomaty i sklep internetowy z biletami przewoźnika. Umowa już jest podpisana!

Przypomnijmy: mobilnych automatów z biletami, według zamówienia, ma być 20 – 14 sztuk w pojazdach EN97 (typ 33WE) i 6 w EN100 (typ 39WE). Biletomaty mają być zainstalowane w wybranych pociągach, na specjalnych stelażach. Będzie można w nich kupić zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe, a zakupione bilety będzie można przypisać do karty płatniczej użytej podczas transakcji.

Automat będzie wydawał bilety – jednorazowe skasowane oraz okresowe z datą ważności. Dodatkowo biletu okresowe będzie można kupić maksymalnie z 7-dniowym wyprzedzeniem. Poza dostarczeniem, montażem i wdrożeniem automatów do WKD, wykonawca będzie odpowiedzialny za ich obsługę serwisową i eksploatacyjną.

Drugą częścią zamówienia jest przeprowadzenie prac analitycznych, zaprojektowanie, wykonanie, instalację, wdrożenie i uruchomienie portalu internetowego ze sprzedażą biletów. Sklep internetowy będzie intuicyjny i, co ważne, przystosowany dla osób niedowidzące i słabo widzące. Aby zakupić bilet przez internet, będzie trzeba zarejestrować swoje dane. W sklepie internetowym będzie można kupić z jednego konta jeden bilet okresowy i jeden lub więcej biletów jednorazowych.

Wybranym w przetargu wykonawcą jest Mera-Serwis SGL Sp. z o.o. z Grodziska Mazowieckiego. Za wykonanie zadania zaproponowała kwotę 1,9 mln zł. Umowę podpisano 18 lipca.

Warszawska Kolej Dojazdowa (…) jako pierwsza wśród przewoźników kolejowych w Polsce wprowadzi do swoich pociągów wirtualny bilet! MeraGo będzie nowoczesnym udogodnieniem dla pasażerów poruszających się składami WKD – informuje wykonawca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.