Od piątkowego wieczoru w centrum handlowym Nowa Stacja podziwiać można wystawę fotografii Macieja Bochnowskiego w ramach projektu „Pruszkowiak”.

Na zdjęciach możemy rozpoznać twarze, które znamy z sąsiedztwa, ale nie tylko. Celem projektu było, aby ukazać mieszkańców takimi, jacy są naprawdę. Nie tylko za pomocą fotografii, ale też słów, które portretowani chcieli przekazać. – W projekcie nie chodzi o same zdjęcia. Ważny jest też tekst, w który warto się wczytać. Pani, którą spotykamy robiąc zakupy w sklepie mięsnym, nie jest tylko „panią z mięsnego”. Ona ma swoje pasje i swoją historię – mówi Maciej Bochnowski.

Zdjęcia wykonywane były przez osiem miesięcy, od maja ubiegłego roku. Dwadzieścia wybranych można teraz oglądać na wystawie w centrum handlowym Nowa Stacja. Ekspozycja będzie tam dostępna przez dwa miesiące. Po tym czasie ma pojawić się także w innych miejscach, aby trafić do szerokiej publiczności.

Czy to zwieńczenie „Pruszkowiaka”? Nie. Autor zapowiada kontynuację projektu. Wystawa nie jest zatem podsumowaniem, a prezentacją dotychczasowego dorobku.

„Pruszkowiaka” możecie też śledzić tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Wystawa „Pruszkowiaka” już otwarta!”

 1. Mariusz pisze:

  Galeria Handlowa to bardzo potrzebne miejsce, ale czy właśnie TAM powinny odbywać się wystawy? Co w takim razie Władze Pruszkowa chcą pokazywać w CKiS? Rozumiem, że Autor wystawy sam załatwił sobie „lepszą oglądalność” w Galerii Handlowej. Dlaczego Władze nie chcą WYKREOWAĆ atrakcyjności miejsca jakim jest CKiS jako odpowiednie miejsce do pokazywania rzeczy dobrej w atmosferze spokoju, ciszy, przy kawie i muzyce… Rozumiem, że to „pieśń przyszłości” dla naszych Włodarzy…

 2. Kapitan Torpedzo pisze:

  A Kapitan Bomba będzie?

 3. Mieszkaniec pisze:

  Niby Pruszkowiacy mają być na fotkach, a jest Pani z Raszyna . Dlaczego ? Czy na zasługi dla Miasta ?

  • Uczestnik projekty pisze:

   W projekcie może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec Pruszkowa, ale każdy kto się zgłosi również z okolic, ktoś kto ma cokolwiek wspólnego z Pruszkowem lub ktoś kto chciałby się po przedstawić publicznie i pokazać kim jest, co lubi robić, w jaki sposób się wyróżnia. Polecam zapoznać się najpierw z całym projektem, jego założeniami i celem.

 4. wizaz pisze:

  Prezydent mógłby zmienić na czas kadencji fryz bo wyglkąda jak menel z pod budki z piwem

 5. Anonim pisze:

  Spoko luz. Szkoda że nie w ckis ale tam nikt tego nie zobaczy obejrzy. Z nowej stacji start do klimatycznych galerii. Tak trzymać ludzie. !!!
  Szacun pozdro !!!!

 6. Pawel pisze:

  No kurcze a ja myslalem,ze wlasnie po to wybudowali krematorium za 80 baniek zeby robic wlasnie takie wystawy i inne wydarzenia kulturalne .Widac sie mylilem.Miasto zamiast CDK w tym miejscu powinno wybudowac galerie handlowa to moze by sie utrzymala za zarobione pieniadze,a tak my wszyscy,mieszkancy pruszkowa musimy dokladac do utrzymania tego CZARNUCHA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły