Wyjątkowy koncert kolęd w MSHM

Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców na wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW. Koncert już 15 stycznia!

Chór Kameralny Collegium Musicum UW to doświadczony zespół o ugruntowanej renomie. W programie koncertu znalazły się najpopularniejsze polskie kolędy w atrakcyjnych chóralnych opracowaniach. Dzięki odpowiedniej aranżacji kolędy te mogą być zaprezentowane w formie koncertu, który jednocześnie zachęca widzów do udziału we wspólnym śpiewaniu. które mogą być zaprezentowane w formie. Dodatkowym atutem koncertu jest szeroki repertuar kolęd i pieśni bożonarodzeniowych nie tylko z Polski , ale z całej Europy. Co pozwala słuchaczom na piękną i nietypową muzyczną podróż.

Chór Kameralny Collegium Musicum UW został założony w 1994 r. przez wykładowców, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jest wolnym akademickim stowarzyszeniem, dającym amatorom szansę wykonywania muzyki na profesjonalnym poziomie. Chór występuje w Warszawie – na Uniwersytecie i nie tylko, bywa w całej Polsce, bierze udział w wielu ważnych imprezach muzycznych: Festiwal Oper Barokowych Dramma per Musica, Czwartkowe Spotkania Muzyczne w Filharmonii Narodowej, BACH 200 UW, Mazowsze w Koronie czy Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół koncertował już w 17 krajach na 4 kontynentach, m.in. w Chile, Egipcie, RPA, Gruzji, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Włoszech, na Islandii i Ukrainie. Dyrygentem zespołu od początków jego istnienia jest Andrzej Borzym, zaś drugim dyrygentem od 2001 r. – Andrzej Borzym junior.

W Pruszkowie koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum odbędzie się 15 stycznia 2023 r. (niedziela) o godzinie 17.00 w oranżerii w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Wstęp jest bezpłatny, niebiletowany.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.