Święto Policji i piknik w Regułach

Region

Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie, wraz z Wójtem Gminy Michałowice, zaprasza mieszkańców powiatu pruszkowskiego na obchody Święta Policji, 103. rocznicy powstania Policji Państwowej, a także III Piknik Rodzinny „Bezpieczny powiat pruszkowski”. To wszystko już 16 lipca!

Już w sobotę, 16 lipca, o godz. 11.00 odbędą się obchody Święta Policji. Rozpocznie je uroczysty apel na parkingu przy urzędzie gminy (ul. Powstańców Warszawy 1 w Regułach). W apelu weźmie udział Orkiestra Reprezentacyjna Policji i Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Podczas uroczystości zostaną także wręczone awanse na wyższe stopnie policyjne dla wyróżnionych funkcjonariuszy.

Zaraz po apelu, o godz. 12.00, rozpocznie się III Piknik Rodzinny. Jakie atrakcje przygotowano? Będzie pokaz wyszkolenia psów policyjnych, pokazy taktyk i technik interwencji policjantów. Do zobaczenia będzie także wyposażenie Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Będzie można dowiedzieć się również jak zostać policjantem.

Nie zabraknie także innych atrakcji. Zaplanowano wiele konkursów i zabaw. Będą także dmuchańce, miasteczko ruchu drogowego. Dla miłośników motoryzacji przygotowano wystawę zabytkowych radiowozów.

Piknik przygotowali: policjanci KPP w Pruszkowie, Gmina Michałowice, Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, Miasto Pruszków, Miasto Piastów, Gmina Michałowice, Gmina Nadarzyn, Gmina Raszyn i oraz instytucję współpracujące z policją i gminami.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.