,,Stabat Mater” oraz pieśni wielkopostne w wykonaniu Mazowsza

Pruszków

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Krzysztof Rymuza starosta pruszkowski i Rafał Sieradzki przewodniczący rady powiatu pruszkowskiego zapraszają mieszkańców na koncert ,,Stabat Mater” G. B. Pergolesiego oraz Pieśni wielkopostne, w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry ,,Mazowsze" pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

W dniu 10 kwietnia br. w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, soliści, chór i orkiestra zespołu ,,Mazowsze” pod dyrekcja Jacka Bonieckiego, przygotowanie chóru Mirosław Ziomek, wykonają wybitne dzieło G. B. Pergolesiego ,,Stabat Mater” oraz pieśni pasyjne i wielkopostne.

„Stabat Mater”, znakomity utwór napisany na krótko przed śmiercią przez 25-letniego kompozytora epoki późnego baroku Giovanniego Battisty Pergolesiego. Utwór dotyczy boleści Matki Boskiej po ukrzyżowaniu Chrystusa. Słowa napisał Jacopone da Todi w XIII wieku.

Wykonywany przez solistów, chór i orkiestrę PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w czasie mszy do liturgii w okresie Wielkiego Postu.

Pieśni pasyjne i wielkopostne w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca,, Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, to pieśni, które można określić akcentem nadziei wyrażonym w cierpieniu, nadziei i ufności w Boże Miłosierdzie jak i pieśni na czas pokuty. Wykonywane są w kościołach w czasie liturgii i nabożeństw, w okresie Wielkiego Postu.

W programie koncertu pieśni wielkopostnych znajdują się najstarsze utwory tego gatunku, jak chociażby „Rozmyślajmy dziś” czy „Krzyżu Święty”, a także pieśni bardziej współczesne – „Ach, mój Jezu” czy „Ogrodzie Oliwny”.

Start: 10 kwietnia, godz. 19.00
Miejsce: Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ul. Helenowska 3, 05-804 Pruszków

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.