Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora

Wydarzenie

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych na całym świecie obchodzimy 1 października. Pruszków ten wyjątkowy dzień świętuje przez cały miesiąc!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Aktywizacji Seniora „AS” już po raz kolejny organizuje Miesiąc Aktywnego Seniora. Październik będzie obfitować w liczne atrakcje i to nie tylko dla seniorów.

Inauguracja
Pierwszym punktem, a zarazem inauguracją święta seniorów będzie zabawa taneczna z okazji Dnia Seniora, która odbędzie się juz1 października o godz. 15.00 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie (impreza dla posiadaczy biletów wydanych w DDPS).

Warsztaty
Już dzień po wielkie tanecznej zabawie seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach „Gimnastyka mózgu wg Paula Dennisona”. Spotkanie odbędzie się 2 października o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej MOPS przy ul. Helenowskiej 3a.
Kolejne warsztaty to już zajęcia manualne. 11 października w MSHM na pl. Jana Pawła II seniorzy będą mogli samodzielnie zrobić krajkę, poznając jednocześnie najstarsze metody tkackie. Start zajęć o godz. 11.00. Natomiast 16 października o godz. 10.00 w CAL przy ul. Jasnej 3 odbędą się warsztaty z rysunku ołówkiem i tuszem.

Spotkania z kulturą
Miesiąc Aktywnego Seniora to również okazja do spotkań z kulturą. Pierwszą okazję do tego stworzą sami seniorzy! A to za sprawą wystawą swoich prac plastycznych. Wernisaż wystawy „Seniorzy inspirują” odbędzie się 4 października o godz. 17.00 w SDK przy ul. Hubala 5. Wystawę będzie można oglądać do 30 października.

Kolejną okazją do spotkania z kulturą będzie koncert Natalii Kovalenko przy akompaniamencie Andrzeja Płończyńskiego, który odbędzie się w Sali audytoryjnej MOK. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki Anny German. Koncert odbędzie się 13 października o godz. 16.00. Wejściówki można odbierać w MOK od 7 października.

Ostatnie spotkanie z kulturą zaplanowano na 19 października. To „Salonik z kulturą”, w którym wystąpią Krzysztof Daukszewicz i Justyna Bacz. Całość poprowadzi Antoni Muracki. To wydarzenie organizuje Książnica Pruszkowska.

Na sportowo
W trakcie Miesiąca Aktywnego Seniora nie może zabraknąć ciekawych zajęć związanych z aktywnością fizyczną. 14 października seniorzy będą mieli okazję skorzystać z zajęć na basenie i nauczyć się pływać. Zajęcia odbędą się na Miejskiej Pływalni „Kapry” przy ul. Andrzeja. Start o godz. 12.00. Dzień później 15 października o godz. 10.00 w sali teatralnej przy Parafii Rzymskokatolickiej Niepokalanego Poczęcia N. M. P. (Żbików, 3 maja 124) odbędzie się turniej ping-ponga. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne 22 728 44 97 (zapisy do 8 października).

Wielka Gala
Zwieńczeniem Miesiąca Aktywnego Seniora w Pruszkowie będzie uroczysta gala. W programie występ pruszkowskich seniorów pod kierownictwem Janiny Bakiery „Ale to już było” oraz koncert Krystyny Giżowskiej – „Nie było ciebie tyle lat”. Impreza odbędzie się 22 października o godz. 13.00 w Centrum Kultury i Sportu. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać 8 października w godz. 10-11 w Sali teatralnej w parafii przy ul. 3 Maja 124 oraz 9 października w godz. 12.00 – 13.00 w SDK przy ul. Hubala 5 oraz Ośrodku Aktywizacji Seniora „AS” przy ul. Helenowskiej 3a.

Patronat medialny nad Pruszkowskim Miesiącem Aktywnego Seniora objęły gazeta i portal WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11354

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8918

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8409

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora”

  1. Dialog pisze:

    Bardzo dobre pomysły. To jest właśnie polityka wspierająca normalnych ludzi, doceniająca starszych a nie jakieś rewolucje obyczajowe typu LGBT, marksizmy kulturowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16