Święto kolorów wraca do Pruszkowa

Wydarzenie

W ubiegłym roku w Pruszkowie po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Holi, czyi święto kolorów. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! Dziś wiemy już, że Holi wróci do nas i w tym roku.

Czy jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Ubiegłoroczna edycja holi okazała się strzałem w dziesiątkę! Na terenie przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej bawiło się wielu mieszkańców Pruszkowa. Impreza okazała się świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Dla wszystkich miłośników Festiwalu Kolorów w Pruszkowie mamy dobrą informację. Impreza obędzie się również w tym roku! Na festiwalu widzimy się już 20 czerwca w godzinach 15.00 – 21.00 przy ul. Lipowej w rejonie studni oligoceńskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Święto kolorów wraca do Pruszkowa”

 1. Vatzlav pisze:

  A czy te farbki maja atesty zdrowotne? Czy wiadomo, z czego są zrobione? Nawdychają się barany tego syfu, a potem zdziwko że astma, że zatoki, że alergie…

 2. Gość Niedzielny pisze:

  1. Jak to się ma do zagrożenia koronawirusem, czemu jest informacja o organizacji imprezy masowej, w przypadku gdy GIS zaleca odwoływanie wszelkich?
  2. Jak do tego się odnosi katolicka partia sprawująca rządy w Pruszkowie? nie jest to aby świętokradztwo etc?

  PS. mnie się idea podoba, ale kłóci się to trochę z obecnymi realiami

  • Anonim pisze:

   Pruszków zawsze nie nadąża za realiami. Część radnych i urzędników jest z poprzedniej epoki.

 3. Haha pisze:

  A czy konserwator zabytków wyraził zgodę? Jeszcze się okaże że się nie spotkamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły