„Pruszkowiak” powraca z drugą wystawą!

Wystawa

Po sukcesie pierwszej, Maciej Bochnowski powraca z drugą odsłoną projektu fotograficznego „Pruszkowiak”. 8 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie i wernisaż wystawy niezwykłych portretów mieszkańców Pruszkowa i okolic.

„Pruszkowiak” to autorski projekt utalentowanego fotografa, który z wyboru swoje życie związał z Pruszkowem. Od wielu miesięcy portretuje mieszkańców miasta i okolic, zachęcając ich do opowiedzenia własnych historii, a odbiorców – do tego, aby poznawać się wzajemnie i tworzyć społeczność sąsiadów, a nie obcych ludzi. Efekt połączenia szlachetnej idei i wprawnego fotograficznego oka mogliśmy podziwiać na początku roku, podczas pierwszej wystawy prac Macieja Bochnowskiego w pruszkowskiej galerii handlowej Nowa Stacja.

– Warto podkreślić, że „Pruszkowiak” bardzo ewoluował, teksty przedstawianych osób zrobiły się dłuższe, bardziej osobiste, przybrały formę poważnych biografii. To pokazuje, że projekt tworzą ludzie, to oni piszą historie, które polubiono już łączne 16 211 razy! – mówi Maciej Bochnowski.

Teraz przed nami druga odsłona i kolejna porcja znakomitych zdjęć. Tym razem przed obiektywem stanęli także mieszkańcy Brwinowa, Raszyna, Piastowa, Michałowic i Nadarzyna.  – Wernisaż odbędzie się w korytarzu, tuż obok wejścia do Nowej Stacji od ulicy Sienkiewicza. „Pruszkowiak” jest projektem otwartym, chcemy żeby zdjęcia zobaczyła jak największa liczba ludzi. Nowym elementem otwarcia wystawy będą autografy na zdjęciach. Każdy wydruk ma przewidziane miejsce na podpis – myślę, że będzie to miły i symboliczny gest, który fajnie wpisze się w konwencję wydarzenia – wyjaśnia Maciej Bochnowski.

Dodatkowym punktem programu będzie akcja „Pruszkowiak dla Pruszkowiaka”, której idei fotograf nie chce zdradzić do dnia wernisażu. – „Pruszkowiak” to nie tylko zdjęcia. To relacje ludzi, nowe znajomości, życzliwość i naprawdę dużo pozytywnej energii. Teksty inspirują do różnych społecznych działań na rzecz drugiego Pruszkowiaka. Więcej nie mogę powiedzieć, ale zapraszam serdecznie na wernisaż – zaznacza.

Wernisaż wystawy „Pruszkowiak II” odbędzie się 8 listopada o godz. 19.00 w galerii Nowa Stacja Pruszkowie (ul. Sienkiewicza 19).

„Pruszkowiaka” możecie też śledzić za pośrednictwem facebookowej strony projektu.

Patronem medialnym wystawy są portal i gazeta WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.