Wystawa klocków LEGO na PGE Narodowym

Wystawa

Szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie przerwy świątecznej. Miejsce, które obowiązkowo należy odwiedzić to wystawa klocków LEGO na PGE Narodowym!

„Bijemy rekordy” – właśnie pod takim mottem organizowana jest największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO. W tym roku na odwiedzających czeka zupełnie nowa ekspozycja, która zachwyci każdego odwiedzającego. Uchylamy zatem rąbka tajemnicy i zdradzamy co znajdziecie na tegorocznej wystawie..

Rekordowej wielkości budowle
– Bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260.000 klocków Lego. Budynki mają 17 tysięcy okien, które wykonano z ponad 52 tysięcy przezroczystych klocków.
– Imponujący wielkością (5 m długości) i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków. Specjalnie na wystawę w Warszawie makieta została przetransportowana samolotem z USA.
– Star Destroyer – rekordowej wielkości – 5 metrowy – pojazd z Gwiezdnych Wojen zbudowany z 900.000 klocków.
– Wielki Roller Coaster – winda łańcuchowa ciągnie wózek na pierwsze wzniesienie, a później minifigurki czeka 15 metrowa ekscytująca trasa pełna stromych spadków i gwałtownych zakrętów.
– Ogromny, zajmujący 25 m2, park rozrywki inspirowany najbardziej znanymi lunaparkami świata: Legolandem i Disneylandem.

Galeria postaci w naturalnych wymiarach
– Gwiazdy i legendy muzyki: Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski, Elvis Presley i Freddie Mercury.
– Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
– Tomasz Gollob i jego motor zbudowani ze 170.000 klocków.
– Przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

Siedem cudów świata
Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Warszawskie drapacze chmur
Gratka dla Warszawiaków – plan miasta z wielką architekturą i budowlami charakterystycznymi dla centrum Warszawy. Na makiecie będzie można podziwiać 25 najbardziej spektakularnych wieżowców stolicy.

Świat bajek
Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Krecik, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy ogromna makieta inspirowana bajką „Król Lew”.

Zmysły
Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków narządy człowieka, takie jak m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Strefa gier
Jesteś fanem gier? Zobacz świat inspirowany komputerowymi hitami Minecraft i Fortnite. A dla zwolenników planszówek klasyka: Monopoly – jak wygląda handel nieruchomościami z klocków Lego? W świąteczny nastrój wprowadzi wszystkich Wioska Świętego Mikołaja z ruchomą fabryką prezentów, pociągiem jeżdżącym po całej śnieżnej krainie i reniferami zaprzężonymi w sanie. Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi” z klocków. Podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych…

FUN PARK Strefa zabawy klockami
Całkowicie nowa Strefa Zabawy o powierzchni ponad 500 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

Wystawę można oglądać do 8marca (w godz. 10.00-20.00). Bilety dostępne są w kasach PGE Narodowego i online na stronie wystawaklockow.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.