„Pruszkowiak” powraca z drugą wystawą!

Wystawa

Po sukcesie pierwszej, Maciej Bochnowski powraca z drugą odsłoną projektu fotograficznego „Pruszkowiak”. 8 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie i wernisaż wystawy niezwykłych portretów mieszkańców Pruszkowa i okolic.

„Pruszkowiak” to autorski projekt utalentowanego fotografa, który z wyboru swoje życie związał z Pruszkowem. Od wielu miesięcy portretuje mieszkańców miasta i okolic, zachęcając ich do opowiedzenia własnych historii, a odbiorców – do tego, aby poznawać się wzajemnie i tworzyć społeczność sąsiadów, a nie obcych ludzi. Efekt połączenia szlachetnej idei i wprawnego fotograficznego oka mogliśmy podziwiać na początku roku, podczas pierwszej wystawy prac Macieja Bochnowskiego w pruszkowskiej galerii handlowej Nowa Stacja.

– Warto podkreślić, że „Pruszkowiak” bardzo ewoluował, teksty przedstawianych osób zrobiły się dłuższe, bardziej osobiste, przybrały formę poważnych biografii. To pokazuje, że projekt tworzą ludzie, to oni piszą historie, które polubiono już łączne 16 211 razy! – mówi Maciej Bochnowski.

Teraz przed nami druga odsłona i kolejna porcja znakomitych zdjęć. Tym razem przed obiektywem stanęli także mieszkańcy Brwinowa, Raszyna, Piastowa, Michałowic i Nadarzyna.  – Na wernisażu zostanie zaprezentowanych 18 zdjęć a formuła ich ekspozycji będzie inna niż za pierwszym razem. Więcej nie zdradzę, przyjdźcie zobaczyć – zaznacza autor.

Wernisaż wystawy „Pruszkowiak II” odbędzie się 8 listopada o godz. 19.00 w galerii Nowa Stacja Pruszkowie (ul. Sienkiewicza 19).

„Pruszkowiaka” możecie też śledzić za pośrednictwem facebookowej strony projektu.

Patronem medialnym wystawy są portal i gazeta WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.