Pożegnanie lata w Pruszkowie, święto miasta w Grodzisku

Region

W ten weekend nie można narzekać na brak wydarzeń kulturalnych. Na zakończenie lata w Pruszkowie wystąpi wirtuoz muzyki klubowej Gromee (widoczny na fotografii), natomiast w Grodzisku Maz. odbędą się koncerty zespołów Kult oraz The Dumplings.

Pruszków
Tegoroczne lato pruszkowianie pożegnają 7 września, podczas corocznej imprezy „Żegnaj lato”. Miejscem wydarzenia będzie Park Mazowsze. Start już o godz. 12.00 zabawą w strefie dla dzieci. Nie zabraknie dmuchańcy, strefy z grami planszowymi i plenerowymi, ekostoisk z atrakcjami dla najmłodszych. Równolegle, jeśli uczestnicy nieco zgłodnieją będą mogli skorzystać z pełnej smaku strefy gastronomicznej.

Występy muzyczne rozpoczną się o godz. 15.00. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół XO Show. O godz. 16.30 ogromną dawkę energii i duże umiejętności taneczne zaprezentują tancerze z Dance Imperium Centrum Tańca i Ruchu.

Natomiast wyczekiwaną przez wszystkich gwiazdą wieczoru będzie Gromee. To dobrze znany polski producent muzyczny. Jego najbardziej popularne utwory to między innymi: „One Last Time”, „Light Me Up”, „Without You”, „Runaway”, czy najnowszy nagrany wspólnie z Golec uOrkiestra „Górą Ty”.

Cała impreza zakończy się Nightskatingiem, o którym pisaliśmy tutaj.

Grodzisk Maz.
Jak co roku grodziszczanie hucznie będą obchodzić święto miasta. Choć to głównie muzyczne wydarzenie, to nie zabraknie innych atrakcji. Święto zostanie zorganizowane 7 września na terenie Parku Skarbków.

Wydarzenie rozpocznie się od wystąpienia teatru Kultureska. Artyści wyjdą na scenę o godz. 13.30, aby rozbawić najmłodszą publikę. Nieco później, bo godz. 15.00 zagra Grodziska Orkiestra Rozrywkowa!

Natomiast o godz. 17.30 szykuje się nie lada gratka dla fanów electropopu! W Grodzisku Mazowieckim wystąpi polski duet muzyczny The Dumplings. W skład zespołu wchodzą Justyna Święs i Kuba Karaś – oboje pochodzą z Zabrza. Popularność zdobyli publikując nagrania w internecie, a dokładnie na swoim kanale YouTube. W 2014 r. duet wydał debiutancki album No Bad Days, za który otrzymał Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Ich popularne utwory to: „Betonowy las”, „Nie gotujemy”, „ Kocham być z Tobą”, „Raj”.

Na koniec świętowania w Grodzisku wystąpi fenomenalny i przez wielu uwielbiany zespół… Kult! Fanom nie trzeba tłumaczyć, że Kult gra głównie rock alternatywny oraz to, że został założony w 1982 r. w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Bez ogródek można stwierdzić , że to „kultowy” i zasłużony dla polskiego sceny muzycznej zespół. Kto nie zna takich utworów jak: „Hej, czy nie wiecie”, „Arahja”, „Gdy nie ma dzieci”, „Madryt”?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Pożegnanie lata w Pruszkowie, święto miasta w Grodzisku”

  1. mycha pisze:

    zając ,daj spokój ! boimy się ,tylko przestań nękać nas swoją inteligencją . lecz kompleksy chłopaku.

  2. Wilku najprawdziwszy pisze:

    Znowu Gromit? To już jest żałosne.

  3. taka_prawda pisze:

    O dziwo w Grodzisku duuużo lepiej pod kątem line-upu niż w zamożniejszym Pruszkowie. Kult oraz The Dumplings? Sign me in! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe