Podziękowania za plony i koncerty w młochowskim parku

Nadarzyn

Przełom sierpnia i września to czas, kiedy gminy obchodzą dożynki. Nie inaczej będzie 28 sierpnia w Parku w Młochowie. Jednak nie będą to dożynki w znanej nam formule.

Nadarzyn to gmina wiejska, jednak na jej terenie pozostało jedynie kilkunastu rolników czynnie pracujących w gospodarstwach. Mimo to co roku kultywuje się tradycję podziękowania za plony. Jak podkreśla Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn – Bo jest czas orki i czas plonów, czas pracy i czas satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Zapraszamy do parku w Młochowie na wspólne świętowanie w gronie przyjaciół.

Jakie atrakcje zaplanowano na niedzielne popołudnie? Obchody rozpocznie o 12.15 msza św. dziękczynna z poświęceniem plonów i chleba. O 13.30 zostaną wręczone dyplomy za wieńce dożynkowe. Następnie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą dmuchańce, kucyki, wata cukrowa, a także pyszności od Koła Gospodyń Wiejskich w Młochowie oraz produkty lokalnych wytwórców. Do tego pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez OSP Młochów i strażacka grochówka.

Od godz. 15.00 odbędzie się część muzyczna. Najpierw wystąpi Orkiestra OSP Nadarzyn, a o 16.00 – ostatni koncert w cyklu „ZaPARKuj w Młochowie”. Ze sceny popłynie muzyka filmowa Michała Lorenca w wykonaniu zespołu DesOrient.

Jakich utworów możemy się spodziewać? Głównie znanej z filmów m.in. „Bandyta”, „Oficer”, „Wszystko będzie dobrze”, „Wino truskawkowe”, „Statyści”. Zespół bardzo chętnie sięga też do etnicznych korzeni – muzyki bałkańskiej, żydowskiej, arabskiej, perskiej, latynoskiej, polskiej. Występ urozmaicą różnorodne instrumenty – cymbały, skrzypce, akordeon, gitara, charongo, flety, kontrabas i instrumenty perkusyjne.

To wszystko już 28 sierpnia w Parku w Młochowie. Wybieracie się?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podziękowania za plony i koncerty w młochowskim parku”

  1. Andżelika pisze:

    Ja też dziękuję za plony i koncerty. A co to za wydarzenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły