Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Pruszkowie

Wydarzenie

Już 1 sierpnia będziemy obchodzić 75. rocznicę powstania warszawskiego. Z tej okazji w Pruszkowie odbędzie się uroczysty koncert, na który zapraszają wspólnie prezydent Pruszkowa i starosta pruszkowski.

Powstanie Warszawskie jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii nie tylko Warszawy i okolic, ale całej Polski. Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Na terenie Pruszkowa do dziś możemy oglądać obiekty, które w tamtym czasie odegrały dużą rolę. To pruszkowska elektrociepłownia oraz teren dawnego obozu przejściowego Dulag 121, na którym dziś działa muzeum.

Przed nami już 75. rocznica wybuchu powstania. W tym roku Pruszków będzie ją obchodził w sposób wyjątkowy. Jak co roku 1 sierpnia w godzinę. „W” (17.00) pod tablicą okolicznościową przy ul. Waryńskiego 1 , gdzie na terenie Elektrowni Pruszków miał miejsce zbrojny epizod powstańczy, z udziałem pocztów sztandarowych odbędzie się uroczystość upamiętniająca tamte wydarzenia.

Natomiast o godz. 18.30 odbędzie się koncert, w trakcie którego przy dźwiękach Orkiestry Dętej Pruszkowianka będzie można zaśpiewać wspólnie (nie)zakazane piosenki. Na uroczystości i do wspólnego śpiewania zapraszają prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch i starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Pruszkowie”

 1. helikopter pisze:

  to pani radna nazywa się dron?

 2. agnieszka pisze:

  to może jakaś notatka o wczorajszych obchodach w Pęcicach?

 3. dron pisze:

  Mam pytanie do wójta Brwinowa. Tak wójta, bo mentalnie Kosiński siedzi chyba w wiosze o nazwie Brwinów. Dlaczego po raz pierwszy od 1989 roku nie ma w Brwinowie na Rynku uroczystości gminnych dla uczczenia żyjących jeszcze w Brwinowie Powstańców Warszawskich? Może nie warto, bo to było tak dawno, że Kosiński nie pamięta? Może Świat został stworzony przez Dobrego Boga dopiero w 2010 roku, kiedy to Kosiński został, wtedy jeszcze burmistrzem, bo mu woda sodowa nie zdążyła uderzyć do głowy? Może zaniemógł ciężko? Może mu nie podpowiedzieli? Przykre, że ktoś taki ma coś do powiedzenia w Gminie.

 4. lubicz pisze:

  Nie wszyscy żyjący jeszcze Powstańcy chcą uczestniczyć w uroczystościach, szczególnie warszawskich. A to z powodu tego, że władze Warszawy, przede wszystkim wierchuszka z prezydentem i jego zastępca nie są godni tego, żeby Powstańcy ich zaszczycali swoją obecnością w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zacytowałem zdanie mojej Matki, rocznik 1925, w czasie Powstania Warszawskiego sanitariuszki, po ciężkim obozie koncentracyjnym i różnych nie lepszych przeżyciach powojennych. Dlaczego – niech sobie odpowiedzą wszyscy ci, co doprowadzają Naród do takich frustracji na stare lata.

  • paca pisze:

   Z całym szacunkiem Twoja Matka to nie wszyscy powstańcy. Poza tym, nie dajesz nawet mglistego powodu dla którego władze Warszawy naraziły się Mamusi. Rozumiem że ty jesteś daleko na prawo od tych władz. Matka ma już sporo lat. Może nie wie że jest coś poza TVP. Powstańcy na ogół krytykują linię polityczną obecnej władzy centralnej. Dzielenie społeczenstwa na lepszych i gorszych jest wybitnie wbrew pogladom miłującym wolność. Naród do frustracji doprowadza jeden mały człowiek.

   • lubicz pisze:

    Nie czepiaj się kulfonie mojej Matki! Nie masz do tego prawa. Z poglądami się nie dyskutuje. Tak postanowiła i robi to, co uważa za stosowne. Paszła won!

    • paca pisze:

     „Z poglądami się nie dyskutuje” ?
     Naprawdę ? To z czym ?
     I przestań zasłaniać się zasługami swojej matki jak tarczą. One są jej. Nie twoje.

 5. leonmelon pisze:

  Trzeba mieć jaja ze stali ,wiarę i honor żeby oddać życie za ojczyznę lub innych nie oczekując niczego w zamian, tylko zakompleksione obszczymury obrażają Polskich Bohaterów . Trzeba mieć IQ w rozmiarze 22 żeby głosić takie tezy .Mając w pamięci PRAWDZIWĄ historię RP nikt normalny nie pozwoli sobie na taką ocenę . chyba że ktoś dostał łomot na ostatniej paradzie i stara się odreagować siniaki i nie tylko.

  • paca pisze:

   To prawda o tych jajach itd. W powstaniu walczyli głównie młodzi ludzie. Głównie polskiej narodowości i głównie standardowej orientacji. Ale byli też żydzi, cyganie i inne nacje. Był nawet murzyn. No i byli też geje i lesbijki bo istnieli zawsze. Nikt ich wtedy nie piętnował i tak powinno zostać. Powstańcy na pewno takich wielbicieli jak ty sobie nie życzą. Takich którzy chcą wykluczać i poniżać innych.

 6. Seba pisze:

  U2 bedzie koncert ?

 7. robot pisze:

  Czy wszyscy patryjoci odrobili minimum lekcji wiedzy o II wojnie i powstaniu ? Kilka lat temu 1. sierpnia o godz. 17:00 w centrum Warszawy reporter zagadnął dwóch młodzieńców w patriotycznych bluzach czy wiedzą czemu syreny wyją i samochody stoją. Nie wiedzieli.
  Trzeba pamiętać i czcić ostatnich żyjących powstańców. Ale kotwica na samochodzie powstańców nie cieszy. To nie jest objaw pamięci.

 8. MOP pisze:

  Rocznica zbrodni na własnym narodzie.

 9. Anonim pisze:

  Dlaczego obchodzimy tylko klęski i niepowodzenia? Gdzie Prezydent i Starosta byli w 15 rocznicę przystąpienia Polski do UE?

  • zgred pisze:

   Ciesz się że miesięcznic nie obchodzą.

  • Anonim pisze:

   Od kiedy wybuch Powstania Warszawskiego jest klęską i niepowodzeniem? O tragedii można mówić kiedy po heroicznej walce i wcześniejszym opuszczeniu Polski przez zachodnich sojuszników, podpisywano kapitulację.

  • Obserwator pisze:

   Ponieważ tu nie ma się z czego cieszyć

  • Porostu pisze:

   Choćby po to aby ukazać szacunek ludziom którzy zginęli.
   Nie ma sensu pisać niczego więcej bo nie zrozumiesz na tym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły