Obchody 11 listopada w regionie

Region

11 listopada to ważne święto dla Polaków. W ramach jego obchodów w miastach i gminach zaplanowano wiele uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Powiat Pruszkowski i miasto Pruszków

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Następnie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 13.00 zaplanowano koncert pieśni patriotycznych i ludowych w wykonaniu ZTL „Pruszkowiacy” i wileńskiego zespołu ludowego „Zgoda”. O godz. 14.30 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości przy Starostwie Powiatowym.

Piastów

Główne uroczystości odbędą się we środę, 10 listopada o godz. 16.00 w Parku Niepodległości. Tam zostanie otwarta wystawa „Czas bohaterów. Piastów w walce o Niepodległą 1939-1945” zorganizowana przez Mazowiecką Wspólnotę Samorządową przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego. Na godz. 17.00 zaplanowano uroczystości przy pomniku Bohaterów Ruchu Oporu. 11 listopada odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

Michałowice

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą za Ojczyznę w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Po mszy będzie można wysłuchać koncertu „Najjaśniejsza w koronie”, w którym udział wezmą piosenkarze z teatru Buffo, duet operowy oraz Orkiestra Kameralna Intermezzo. O godz. 14.30 w Komorowie na Placu Ignacego Paderewskiego w Komorowie odbędzie się niepodległościowy piknik historyczny „Komorowski wehikuł czasu”. Czekają tam na Was pokazy kawalerii, możliwość zatańczenia poloneza i wspólne śpiewanie pieśni i piosenek z epoki. Dla uczestników przewidziano ciepłe napoje i słodka niespodzianka.

Nadarzyn

Święto odzyskania niepodległości rozpocznie się o godz. 10.30 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Klemensa. Po mszy, na placu Poniatowskiego zaplanowano apel przygotowany przez uczniów LO w Nadarzynie. Następnie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.

Raszyn

Wójt gminy Raszyn, Centrum Kultury Raszyn wraz z parafią św. Szczepana w Raszynie zapraszają na koncert „Raduje się serce”. Wystąpią w nim: Edyta Ciechomska, Jan Kierdelewicz, Krzystof Tomaszewski, Jan Tarkowski i Piotr Piskorz. Występ zaplanowano na 11 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Szczepana. 13 listopada o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Raszynie, odbędzie się koncert niepodległościowy pt. „Jeszcze Polska nie zginęła – kobiecym głosem o niepodległości”. Przedstawienie narracji o niepodległości z perspektywy Matek, Żon, Córek i Babć. Na scenie zobaczymy Dorotę Wasilewską, Julitę Kożuszek, a także Aleksandrę Nykowską.

Grodzisk Mazowiecki

W Grodzisku uroczystości rozpoczną się już o 9.45 nietypową pobudką – przemarszem Młodzieżowej Orkiestry Dętej od skweru „Górka Teligi” do ul. Grunwaldzkiej. Ponadto czeka na Was warsztaty robienia kotylionów i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Będzie także piknik z wojskową grochówką i koncertem zespołu „RP Kwintet” na placu przed Centrum Kultury. Tam także tort zaserwuje sam Marszałek Piłsudski, obejrzycie film niemy, zagracie w Rodzinną Grę Miejską i będziecie mogli zaśpiewać i posłuchać pieśni patriotycznych. Dodatkowo przewidziano także część sportową – zawody strzeleckie oraz biegi przełajowe. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Podkowa Leśna

O godz. 11.00 odbędzie się spacer historyczny po podkowiańskim cmentarzu szlakiem znanych i zapomnianych bohaterów. Spacer rozpocznie się przed bramą cmentarza przy ul. Ogrodowej. O godz. 17.00 w CKiIO zaplanowano spektakl Joanny Szczepkowskiej „Dzikie ballady Adama M.”. Wstęp wolny.

Milanówek

Miasto-ogród rozpocznie uroczystości o godz. 12.30 mszą św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej. O 13.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów na placu im. Stefana Starzyńskiego i koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego. O 15.00 w sali konferencyjnej przy ul. Spacerowej 4 zaplanowano finał XV edycji Milanowskiego Liścia Dębu – wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Galę uświetni koncert Magdaleny Miłaszewskiej-Delimat i Justyny Ryfczyńskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10495

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4137

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3081

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2922

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Obchody 11 listopada w regionie”

 1. paca pisze:

  Debile już ponieśli krużganek oświaty. Grunt że niczego nie spalili. Obszczane dworce to małe piwo. Teraz mogą się zbombardować do imentu.

 2. ziomek pisze:

  Chciałbym trochę poświrować, rozwalić parę rzeczy, coś zjarać, komuś przywalić, podrzeć japę. A tu nie podali gdzie się zbierają chłopaki od Roberta.

 3. Anonim pisze:

  Czy Pruszków leży na Białorusi?
  Sądząc po wywieszonych flagach tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10