O starożytnej Sparcie w MSHM

Uncategorized

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na wykład o starożytnej Sparcie. Jeśli fascynuje Was kultura, aspekty społeczne lub kwestia szkolenia małych chłopców na wojowników to koniecznie 9 czerwca odwiedźcie pruszkowski MSHM.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Historyków Starożytności oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma” przygotowały V Warszawskie Sysstie, czyli otwarte wykłady o Sparcie. 

Już 9 czerwca w MSHM będzie można wysłuchać ciekawych wykładów przygotowanych m.in. przez wykładowców uniwersyteckich oraz członków stowarzyszeń. Jakie tematy zostaną poruszone? Słuchacze dowiedzą się jaką rolę w Sparcie odgrywały kobiety oraz jak wyglądał wizerunek matki klasycznej hellenistycznej Sparty. Jednym z tematów będzie również hodowla koni w starożytnej Sparcie. Uczestnicy wykładu poznają dyscypliny sportowe jakie królowały w Sparcie. Jak na najsłynniejszy naród wojowników przystało na wykładzie nie może również zabraknąć panelu o wojnach, sztuce walki oraz prezentacji uzbrojenia hipolity spartańskiego.

V Warszawskie Sysstie odbędą się 9 czerwca w MSHM w Pruszkowie start wykładów o godz. 13.30. 

Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8923

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8411

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745