„Mazowsze” z koncertem kolęd i pastorałek w Raszynie

Raszyn

Już dziś 7 stycznia o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Szczepana w Raszynie będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez kolęd w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Całe pokolenia Polaków przywykły, że w tym najpiękniejszym czasie w roku rozbrzmiewają one z głośników radiowych i telewizyjnych. Ale chyba najpiękniej i najpełniej brzmią na żywo, podczas koncertów kolęd i pastorałek, których co roku zespół gra bardzo dużo. Obok najpiękniejszych polskich kolęd pojawiają się również najbardziej znane kolędy zagraniczne, z różnych zakątków świata. Koncert kolęd i pastorałek to poniekąd również lekcja historii. Nie można bowiem zapominać o tym, że najbardziej znane polskie kolędy ściśle splatają się z historią kraju.

„Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” – to tylko niektóre z koled jakie usłyszymy podczas koncertu. Piękne aranżacje i kunsztowne wykonanie na pewno sprawią, że koncert „Mazowsza” będzie niesamowitym przeżyciem i zatrzyma z nami jeszcze przez chwilę magię świąt Bożego Narodzenia.

Na koncert zapraszają starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Rafał Sieradzki oraz Jacek Boniecki Dyrektor wraz z solistami, chórem i orkiestrą.

Start: 7 stycznia, godz. 19.00
Miejsce:  Raszyn, kościół p.w. św. Szczepana al. Krakowska 6
Wstęp wolny

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Mazowsze” z koncertem kolęd i pastorałek w Raszynie”

  1. Marcin pisze:

    dziękujemy brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły