Kradł plakaty. Co dalej?

Raszyn

Wracamy do sprawy mężczyzny, który 9 kwietnia kradł wyborcze plakaty. Doszło wtedy do obywatelskiego zatrzymania.

Kandydaci startujący w wyborach samorządowych  zauważyli, że od kilku dni, niektóre z ich banerów wyborczych znikają. Mieszkańcy gminy zarejestrowali te incydenty na nagraniach z monitoringu, na których było widać osobę, wysiadającą z białego SUV-a, podejrzaną o działania.

W godzinach wieczornych we wtorek 9 kwietnia w miejscowości Nowe Grocholice, doszło do złapania mężczyzny na gorącym uczynku przez członków Stowarzyszenia „Zmieniamy Gminę Raszyn”. Ten zaczął uciekać, powodując kolizję drogową. Na miejsce natychmiast wezwano policję.

Policjanci potwierdzają te informacje. – Funkcjonariusze wezwani na miejsce ujawnili, że w samochodzie znajdowało się 97 banerów wyborczych należących do kandydatów z różnych ugrupowań. 18 spośród nich należało komitetu osób, które dokonały obywatelskiego ujęcia. Szkody wynikające z zerwania 18 banerów wyceniono na 1800 zł – poinformowali nas funkcjonariusze z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Sprawcą kradzieży okazał się 73-letni mieszkaniec gminy. Jest on znany policjantom, dlatego nie było konieczności zatrzymania. Mężczyzn otrzymał wezwanie do stawiennictwa się na komendzie – podkreślają funkcjonariusze.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że osobą dokonującą kradzieży ma być niedoszły radny, startujący z listy PiS. Kradzieży dokonywał wraz ze 41-letnim swoim synem.

A co obecnie dzieje się w tej sprawie? Okazuje się, że postępowanie jest w toku. – 73-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty – poinformowała nas asp. sztab Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na przesłuchanie czeka jeszcze 41-letni syn, który wraz z ojcem zdejmował plakaty.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kradł plakaty. Co dalej?”

 1. Złodzieje z KO pisze:

  Ale polityczny wpis lewackiego WPR! Założę się , że akcja jest wyreżyserowana przez KO-PO, a „podejrzani” nie poniosą żadnych konsekwencji, bo tu chodzi tylko o negatywny przekaz, nic więcej !
  A poza tym to robili bardzo dobrze, chyba już mamy dość rządów niemieckich i okradania Polski przez PO-KO-HUJownia !?

  • Anonim pisze:

   Boli oderwanie od pisowskiego cyca. Skończyło się wasze złodziejstwo

  • hmm,.. pisze:

   o synek na WPR zajrzał,.. nawet was dobrze kraść nie nauczyli,.. samochód służył do popełnienia przestępstwa, to trzeba go skonfiskować.

 2. Ferdek pisze:

  Czyszczenie miasta z plakatów, zamiatanie ulic itp w różowej neonowej kamizeleczce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły