Jarmarki bożonarodzeniowe już w ten weekend!

Region

Jarmarki bożonarodzeniowe to wspaniałe miejsce, żeby zakupić nietuzinkowe rękodzieło, spróbować pyszności i poczuć święta. Już w najbliższy weekend odbędą się w Nadarzynie, Piastowie i Podkowie Leśnej.

Do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, ale by poczuć tę specyficzną atmosferę świąt, można udać się na jarmarki bożonarodzeniowe. Stoiska będą zachwycać ręcznie robionymi bibelotami i ozdobami i wyśmienitymi regionalnymi smakołykami. Gdzie można udać się, by poczuć magię świąt?

Nadarzyn

Nadarzyński Jarmark Świąteczny odbędzie się 10 i 11 grudnia na Placu Poniatowskiego. Start o godz. 12.00. W programie koncerty uczniów, występy zespołów ludowych, warsztaty kulinarne, teatr ognia czy kolędy w wykonaniu kapeli góralskiej. Stargany będą uginać się od pysznego jedzenia i przepięknego rękodzieła. Dla najmłodszych będzie karuzela i spotkanie ze Św. Mikołajem. Strażacy OSP Nadarzyn przygotują też smakowite kąski z kuchni polowej.

Piastów

Jarmark bożonarodzeniowy w Piastowie odbędzie się 11 grudnia w godz. 11.00-17.00. Świąteczne kramy ustawią się na placu targowym przy al. Krakowskiej i ul. Lwowskiej. Podczas jarmarku będzie można kupić ozdoby, rękodzieło, potrawy świąteczne i wypieki. Piastowski magistrat czeka na zgłoszenia wystawców – ilość miejsc jest ograniczona. Co ciekawe, opłata placowa nie będzie pobierana. W zamian wystawcy są proszeni o wpłatę u wolontariuszy dobrowolnej kwoty na pomoc dla Ukrainy.

Podkowa Leśna

Tu także zaplanowano dwa dni bożonarodzeniowych atrakcji. 10 i 11 grudnia w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej staną stoiska z wyśmienitym jedzeniem i oryginalnym rękodziełem. Ale nie tylko! Przygotowano wiele atrakcji, m. in. warsztaty, I Bieg Mikołajów (zapisy tutaj), świąteczna wymiana książek oraz wizyta Św. Mikołaja. Dodatkowo każdy, kto weźmie udział w jarmarku, będzie miał możliwość wylosowania losu z nagrodami. Kramy z rękodziełem ustawią się także w Galerii Impuls (ul. Jana Pawła II 13).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.