GIS ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Region

Główna Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami.

„Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 22 758 75 26 w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE”

Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo!

W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “GIS ostrzega przed fałszywymi SMS-ami”

  1. Paweł pisze:

    Ja miałem w ciągu ostatnich 2 miesięcy kilka smsów, w których ktoś pisał, że muszę uregulować zaległą należność 1,50 zł czy coś bo jak nie to numer telefonu mi wyłączą. Był podany dziwny link do strony internetowej. Sprawdziłem u operatora i żadnej zaległości nie miałem. To był oszust który chciał wykraść dane do konta i je wyczyścić. Także uważajcie ludzie na to!
    Później miałem zaś smsa, że rzekomo muszę dopłacić 1 zł, bo inaczej paczki poczta nie wyśle. I znowu dziwny link. W tym czasie żadnej paczki na poczcie nie nadawałem, więc to kolejne oszustwo podobne do opisanego wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły