Gdzie spotkacie Orszaki Trzech Króli?

Region

Święto Trzech Króli to okazja do wspólnego kolędowania na ulicach naszych miast i miejscowości. W najbliższy piątek orszaki spotkamy m.in. Nadarzynie i Piastowie.

Już 6 stycznia barwne pochody pojawią się na ulicach naszego regionu. W Piastowie orszak będzie wyjątkowy, bo wraz z mieszkańcami będą wędrować uchodźcy z Ukrainy. – Wracamy po covidzie. Idziemy do stajenki betlejemskiej z modlitwą o pokój. Razem z nami będą wędrowali siostry i bracia z Ukrainy od kilku miesięcy mieszkający w Piastowie – podkreślają organizatorzy.

Poniżej zamieszczamy harmonogram wydarzenia:
Godz. 10.15 – Zbiórka przy Willi Millera
Godz. 10.30 – Rozpoczęcie Orszaku – trasa: bohaterów Wolności – Sułkowskiego- Dąbrowskiego – Ogińskiego – Kościół Chrystusa Króla Wszechświata – zobaczymy walkę aniołów z diabłami, króla Heroda oraz inne znane biblijne postacie
Godz. 11.15 – powitanie orszaku przez proboszcza
Godz. 11.25 – oddanie pokłonu nowonarodzonemu Jezusowi przez królów
Godz. 11.30 – Msza św.
Godz. 12.30 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Orszak Trzech Króli w moim mieście”

W Nadarzynie orszak wyjdzie na ulice nieco później, bo o godzinie 11.30. Orszak wyruszy sprzed cmentarza przy ul. Sitarskich, następnie przejdzie ulicami Sitarskich – Warszawską – rondo Armii Krajowej – pl. Poniatowskiego. Na placu przewidziane jest wspólne kolędowanie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.