Dzieci stworzą książkę dla dzieci

Uncategorized

Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty ilustratorskie. Podczas spotkania dzieci stworzą ilustracje do bajek, które znajdą się w książce Dzieci Dzieciom.

Wydawnictwo Sofijka chce wyda kolejną już książkę charytatywną. Pierwsza pozycja „ Gwiezdne marzenia” okazała się strzałem w dziesiątkę. Autorami bajek są osoby piszące zawodowo i te, które po „pióro” sięgają hobbystycznie. Po sukcesie pierwszej publikacji przyszła pora na stworzenie kolejnego tomu. 

Teraz w rolę pisarzy i ilustratorów wcielą się dzieci. – Ideą projektu jest stworzenie książki, której autorami i ilustratorami będą dzieci i przekazanie jej do szpitali dziecięcych za pośrednictwem Fundacji Zaczytani oraz domów dziecka i bibliotek. Premiera książki planowana jest na 8 września – zaznaczają organizatorzy. 

Warsztaty w MDK są jednym z elementów projektu. Do książki wybrano już 32 bajki. Kilka z nich stworzyły dzieci z naszej okolicy:
– Podróż po osiedlu – Maja Wróblewska i Julia Suchłabowicz, 10 lat,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Milanówku,
– Niezwykła Polana – Zuzanna Kosińska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim,
– Magiczne drzwi – Zofia Wiergiles, 10 lat, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Familia w Brwinowie,
– Dzielna owieczka – Zosia Kolmus, 10 lat, Szkoła Promienie w Nadarzynie,
– Idąc za głosem serca – Dominik Marinković, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Milanówku,
– Bajka o ślimaku – Kuba Kaczmarek, 10 lat. Niepubliczna Szkoła im. Leonarda da Vinci w Książenicach.

Teraz przyszła pora na stworzenie ilustracji, w czym pomogą warsztaty. – Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych uczestników w wieku 5 – 18 lat. Dzieci od 8 roku życia mogą zostać pod naszą opieką. Można zabrać swoje ulubione kredki czy flamastry. Warsztaty poprowadzi Anka Żaczek Siwczuk, graficzka i ilustratorka odpowiedzialna za stronę graficzną książki charytatywnej – podkreślają organizatorzy

Na warsztaty obowiązują zapisy przez internet lub telefonicznie: 22 758 81 28

Data: 18 maja 2018
Godzina: 18.00 – 20.00
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie,  Pruszków, ul. Kościuszki 41

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.