Dni Brwinowa i widowiskowa rekonstrukcja historyczna

Wydarzenie

Podczas tegorocznych Dni Brwinowa zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. koncerty, teatr ognia, uroczystości oficjalne oraz inscenizację historyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

Impreza odbędzie się w następny weekend, w sobotę i niedzielę 8 i 9 września. Co w programie? – W sobotę tradycyjnie wypełnią koncerty (początek o godz. 18.30) podczas których zagrają: Blues Fathers, Run The River, T/Aboret oraz Kapela ze Wsi Warszawa. Po części muzycznej przyjdzie czas na teatr ognia. To wszystko odbędzie się na placu położonym miedzy ul. Dworską, ul. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Przejazd. Wcześniej, od godz. 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego – informują organizatorzy.

W niedzielne przedpołudnie odbędą się oficjalne uroczystości związane z 79. rocznicą bitwy pod Brwinowem, która została stoczona 12 września 1939 r. – O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. św. Floriana. Po niej zgromadzeni przejdą przed pomnik 36. pułku piechoty Legii Akademickiej, gdzie zostaną złożone kwiaty. Kulminacją obchodów będzie niedzielna widowiskowa inscenizacja historyczna Bitwy pod Brwinowem 1939, która odbędzie się o godz. 19.00 na placu przy pałacu – czytamy w zaproszeniu.

Uwaga, wejście bramą od ul. Dworskiej lub od ul. Przejazd. Tam też będzie parking. Nie będzie możliwości wejścia od strony parku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe