Austeria nareszcie otwarta!

Raszyn

Po długim czasie oczekiwania Austeria zostanie otwarta. Z tej okazji Wójt Gminy Raszyn, Andrzej Zaręba, zaprasza na uroczyste otwarcie budynku oraz dzień otwarty.

Zabytkowa Austeria znajdująca się w Raszynie pochodzi z XVIII wieku. Została wybudowana przez Piotra Teppera Starszego wg projektu Szymona Bogumiła Zuga. Austeria to dany budynek zajazdu pocztowego. Kompleks obejmuje dodatkowo kramy kupieckie, budynek pocztowy ze stajnią i wozownią. Pierwszy etap rewitalizacji przeprowadzono w latach 2017-2020. Objął on odrestaurowanie budynku głównego, gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego oraz Izba Pamięci. W drugim, obecnym etapie, rewitalizacji poddane zostaną wozownia, kramy i pocztę.

Uroczyste otwarcie budynku Austerii odbędzie się 3 lipca o godz. 16.00. Uroczystość uświetni chór i zespół „Ars Nova” z koncertem Pieśni Raszyńskich oraz wykład dr Tomasza Dudy „Dialog metodą Nansena – skuteczna metoda zrozumienia innych. Po uroczystości będzie możliwość zwiedzenia budynku. Zaś 4 lipca w godz. 8.00-20.00 odbędzie się dzień otwarty. Czeka na nas wiele atrakcji. W programie przewidziano zwiedzanie Austerii, animacje dla dzieci, dmuchańce i zabawki oraz koncert YLO Violin. Szczegóły tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.