7 pomysłów na weekend w regionie

Region

Macie wolny weekend, ale chcecie go spędzić w ciekawy sposób? Warto zwiedzić nasze okolice bowiem atrakcji tu nie brakuje. Podsuwamy Wam siedem pomysłów na ciekawe spędzenie weekendu.

Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie
Te obiekty mamy przez cały rok „na wyciągnięcie ręki”. Jednak zabiegani nie mamy zbyt wiele czasu na podziwianie ich uroków. W wolne dni warto wybrać się zatem w te miejsca, by podziwiać uroki zieleni w centrum miasta. To świetne miejsca na rodzinny spacer.

Twierdza Modlin
Niewiele osób wie, że w naszym sąsiedztwie mamy najdłuższy budynek w Europie! To Cytadela Twierdzy Modlin. Warto poświęcić jeden dzień, by poznać ten obiekt i zobaczyć go na własne oczy. Można zwiedzać go samodzielnie, ale my polecamy zorganizowanie większej grupy i wyprawę z przewodnikiem.

Żelazowa Wola
To miejscowość symbol. Tu na świat przyszedł Fryderyk Chopin. Warto zobaczyć tu odtworzony polski dwór z początku XIX w. połączony z malowniczym parkiem. Z Żelazowej Woli warto wybrać się do Brochowa gdzie można zobaczyć kościół obronny z trzema wieżami.

Mazowiecki Park Krajobrazowy
Mazowiecki Park  Krajobrazowy jest częścią tzw. zielonego pierścienia Warszawy. Możemy tu nie tylko spacerować, ale i urządzić sobie wycieczkę rowerową. Chętni mogą skorzystać z uroków rzeki Świder gdzie można wypocząć na jej brzegu, czy urządzić sobie spływ kajakiem.

Bolimowski Park Krajobrazowy
Bolimowski Park Krajobrazowy obejmuje kompleks Puszczy Bolimowskiej, rozciągającej się pomiędzy Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Oprócz malowniczych widoków w okolicy parku znajduje się wiele ciekawych zabytków m.in. zespół pałacowo-parkowy i kościół w Nieborowie.

Podkowa i Milanówek
To propozycja dla miłośników rowerowych wycieczek. Wyprawę rowerową wśród zieleni można połączyć z podziwianiem zabytkowych willi, których na terenie miast-ogrodów jest kilkanaście. Wiele z nich ma niezwykle ciekawe historie, które warto poznać.

Zalew Zegrzyński
Dla tych, którzy lubią wypoczynek nad wodą polecamy wyprawę nad Zalew Zegrzyński. To tylko godzina drogi z Pruszkowa. Jeśli macie ochotę na wyprawę statkiem, to też nie jest to problem. W ofercie ZTM są bilety na rejs statkiem „Zefir”. Statek płynie Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “7 pomysłów na weekend w regionie”

  1. Lekarz pisze:

    Polecam zalew, cudownie, było wszystko co można sobie wymarzyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły