Prezydenci Pruszkowa wpisali się do księgi

Region

W poniedziałkowe przedpołudnie prezydenci Pruszkowa wpisali się doksięgi kondolencyjnej wyłożonej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Taką możliwość mają również wszyscy mieszkańcy miasta.

Księga kondolencyjna została wyłożona w związku z sobotnią katastrofą, w której zginęła m.in. para prezydencka. W holu Urzędu Stanu Cywilnego swoje wpisy złożyli prezydent Jan Starzyński, wiceprezydenci Andrzej Kurzela i Andrzej Królikowski, sekretarz miasta Jacek Dudkiewicz, skarbnik Lidia Sadowska-Mucha, komendant straży miejskiej Włodzimierz Majchrzak oraz były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Krajewski.

Prezydenci we wpisach wyrazili nadzieję na zmianę jakości życia publicznego i prywatnego. „Z nadzieją na tolerancję i życzliwość wzajemną w życiu zarówno prywatnym jak i publicznym” – napisał Jan Starzyński. „Niech tragedia, która wydarzyła się w miejscu tak symbolicznym dla Polaków, będzie początkiem prawdziwego pojednania nas wszystkich.” – to słowa Andrzeja Królikowskiego.

Wpisom towarzyszyła muzyka żałobna wykonywana na żywo przez japońską pianistkę Kayo Nishimizu.

Księga kondolencyjna w poniedziałek wyłożona będzie do godz. 18.00. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, godzina ta zostanie przesunięta. W kolejnych dniach żałoby narodowej swoje wpisy będzie można składać w godz. 8.00 – 18.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.