Kolejna nowa SKM wyjechała na trasę

Region

W czwartek na trasę z Pruszkowa do Sulejówka wyjechał drugi pociąg 19WE w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej.

Wcześniej informowaliśmy, że drugiego z najnowszych składów można spodziewać się w poniedziałek. Cały odbiór zajął jednak mniej czasu. – Decyzja o wpuszczeniu tego pociągu na trasę została podjęta w środę wieczorem – powiedział nam Tadeusz Płoński, dyrektor ds. przewozów w Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dzięki temu od czwartku na nowy skład można trafić częściej. Najbliższy z Pruszkowa odjeżdża o godz. 15.14, kolejne m.in. o 16.10, 18.22 i 19.24.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się o planie eksploatacji nowych pociągów. Zgodnie z nim składy te będą przechodziły przeglądy w każdy weekend. Wówczas zostaną na bocznicy. Kursować będą tylko w dni powszednie. To może ulec zmianie najwcześniej po 1 czerwca, gdy zostaną wprowadzone korekty w rozkładzie jazdy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.