Kolej ma problemy z mrozem

Region

Zima to najgorszy okres dla pasażerów kolei. Stare składy psuja się natrasach a szyny pękają. Dwucyfrowa temperatura na minusie zapowiada falę awarii pociągów.

18 grudnia w godzinach porannych na stacji Warszawa Włochy zepsuł się jeden ze składów, blokując trasę na blisko dwie godziny. Pociągi początkowo kursowały wahadłowo obecnie sytuacja powoli się normuje. Niestety pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pociągi kursujące na trasie Warszawa-Pruszków mogą mieć nawet 45 minut opóźnienia.

Nie jest to jedyna awaria, jaka dotknęła dziś kolej. Na linii średnicowej pękła jedna z szyn. Pociągi dalekobieżne mogą mieć opóźnienia do 15 minut.

Z powodu awarii na trasach utknęło wiele składów. Zniecierpliwieni pasażerowie, jak to zwykle bywa w podobnych sytuacjach, wysiadali z pociągów i wzdłuż torów próbowali przedostać się do najbliższych stacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.