Katyń: apel burmistrza Grodziska do mieszkańców

Region

W tym roku przypada 70. rocznica mordu polskich oficerów w Katyniu. Z tej okazji burmistrz Grodziska, Grzegorz Benedykciński wystosował apel do mieszkańców.

„Prosimy o pomoc w odnalezieniu rodzin z terenu grodziskiego, których bliscy zginęli w Katyniu.

Chcemy, aby pamięć o zbrodni katyńskiej żyła w pokoleniach.
Pochylamy się z szacunkiem nad mogiłami polskich żołnierzy, którzy zostali skrytobójczo zmordowani strzałem w tył głowy, nad mogiłami wymordowanie polskiej inteligencji, lekarzy, naukowców, artystów, dyplomatów, duchownych.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i powiatu grodziskiego, do nauczycieli i uczniów, harcerzy; do wszystkich….. Uczcijmy pamięć ofiar mordu katyńskiego. Sprawmy by trwali w naszej pamięci, odszukajmy ich rodziny, zbierzmy wspomnienia, relacje, pamiątki. Utwórzmy miejsce łączące pokolenia miejsce na chwilę refleksji i zadumy, miejsce które będzie symbolem pamięci.

Prosimy o pomoc w odnalezieniu rodzin z terenu powiatu grodziskiego, których bliscy zginęli w Katyniu. Planujemy utworzyć skwer „Katyński”, na którym będą znajdowały się tabliczki upamiętniające ofiary mordu. Jeżeli ktoś z Państwa posiada informacje, które pomogą nam w realizacji tego projektu, zwracamy się z prośbą o kontakt z Panem Pawłem Cabanowskim pod numerem telefonu 0 505 482 450 lub na adres e-mailowy:faszcz@poczta.onet.pl, krystyna.adamowicz@grodzisk.pl.

Dziękuję,

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego
Grzegorz Benedykciński”

NKWD wymordowało Polaków wiosną 1940 roku. Decyzję o tym podjęto 5 marca tego samego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10