IMGW ostrzega. Znów będzie wiało

Region

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem w całej Polsce. W naszym regionie w porywach wiatr może osiągać prędkość 45 km/h.

Na Mazowszu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oznacza to, że: prognozuje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW wydała ostrzeżenia pierwszego stopnia również dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Tu prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.