IMGW ostrzega przed upałem

Region

Przed nami kilka gorących dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.

Najbliższe dni będą bardzo gorące. W czwartek temperatura wyniesie maksymalnie 29 stopni, a w piątek słupki na termometrach pokażą nawet 32 stopnie. Sobota przyniesie nam załamanie pogody i burze z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem i ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami.

W upalne dni warto zwrócić szczególną uwagę na nasze zdrowie. Wielu osobom może się wydawać, że w sierpniu wysokie temperatury nie są już tak uciążliwe. Mimo tych subiektywnych odczuć warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Warto raz na godzinę wypić szklankę wody. Słodkie napoje gazowane nie będą dobrym rozwiązaniem.

Wychodząc na słońce należy pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, nakryciu głowy i kremach z filtrem UV. Najlepiej jeśli w godzinach 11.00 – 15.00 schronilibyśmy się przed słońcem.

Upały są również trudne dla naszych pupili. Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie zostawiać ich w samochodach. Jeśli zwierzaki przebywają na dworze zadbajmy, o to by zawsze miały dostęp do świeżej wody.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.