Grodzisk: Spotkanie z mieszkańcami

Region

Budowa obwodnicy zachodniej, nowe drogi w strefie przemysłowej, zakończona modernizacja oczyszczalni ścieków. Zarówno o planowanych jak i o tych niedawno zrealizowanych inwestycjach mówił na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Łąki burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 19 kwietnia w grodziskim Centrum Kultury. Mieszkańcy głównie zadawali pytania dotyczące modernizacji dróg, stanu kanalizacji oraz budowy placu zabaw dla dzieci. Burmistrz Grzegorz Benedykciński podkreślał, że w ostatnim czasie udało się zakończyć jedną z kluczowych inwestycji dla miasta, a mianowicie modernizację oczyszczalni ścieków. Podkreślił również, że w ciągu ostatnich dwóch lat powstało blisko 60 km kanalizacji, a dodatkowo zostały odnowione wszystkie stacje uzdatniania wody wraz z magistralą wodociągową.

Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzieli się, że 5 rodzin z okolic dzielnicy Łąki otrzymało dostęp do bezpłatnego internetu. Ważną informacją okazała się budowa bloku socjalnego przy ulicy Traugutta. Stanisław Olkowski zajmujący się inwestycą powiedział, że oferowane są nieduże mieszkania o dobrym standardzie. Już niedługo mają się do nich wprowadzić lokatorzy. W najbliższych planach jest również projekt rozbudowy szkoły z drugą salą gimnastyczną oraz wybudowanie placu zabaw. Dzielnica zostanie również wyposażona w światłowodową sieć teleinformatyczną, na którą gmina uzyskała unijną dotacje.

W nowej strefie przemysłowej wybudowana zostanie droga równoległa do przebiegającej przez Natolin i Chrzanów. Burmistrz w trakcie spotkania podkreślał, również inne inwestycje, które są lub niedługo będą w realizacji. Chodzi tu głównie o modernizację miejskiego targowiska, rewitalizację willi Radogoszcz, Stawów Goliana i Parku Skarbków. Pozytywne informacje dotyczyły również, budowy obwodnicy zachodniej, która może rozpocząć się już na początku przyszłego roku. Okazało się, bowiem że protest mieszkańców Błonia został odrzucony. Pieniądze na tę inwestycję zostały już zagwarantowane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.