Gminny żłobek już w budowie [FOTO]

6 grudnia odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę żłobka gminnego. Najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli uczęszczać do placówki już od przyszłego roku.

Uroczystość rozpoczęła długo wyczekiwaną inwestycję na terenie gminy Raszyn. Żłobek nr 1 w Raszynie powstanie przy ul. Godebskiego. Nowoczesny budynek zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Znajdą się tam sale pobytu, sala sensoryczna i zabaw, szatnie i kuchnia. Będą tam też specjalistyczne gabinety – logopedy i pielęgniarki. W placówce będzie miejsce dla 70 dzieci.

Żłobek wybuduje Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne TELKA Sp. z o.o. Koszt inwestycji to prawie 14,5 mln zł. otwarcie placówki zaplanowano na II połowę 2023 roku.

Na ceremonię przybyło wielu gości: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Starosta Pruszkowski, przedstawiciele lokalnych władz. Byli również przedstawiciele firmy TELKA i biura projektowego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, policji, OSP, Banku Spółdzielczego, Instytutu Technologiczno-Badawczego.

Uroczystość odbyła się w budynku Austerii. Po krótkich przemówieniach, podpisany został akt erekcyjny. Dokument włożono do specjalnej tuby i przeniesiono na plac budowy żłobka. Uroczystego poświęcenia budowy dokonał Proboszcz Parafii Św. Szczepana w Raszynie Ksiądz Prałat Zdzisław Karaś, po czym tuba została wmurowana przez zaproszonych gości.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.