Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?

Region

Gdzie po pomoc w nagłym wypadku? Nagła gorączka? Zatrucie pokarmowe? Pilna potrzeba wykupienia leku na receptę? Podpowiadamy gdzie w okresie świątecznym i sylwestrowym znaleźć pomoc lekarską, dentystyczną oraz dyżurującą aptekę.

Na Święta zazwyczaj wszystkim życzy się między innymi zdrowia. Niestety nigdy nie znamy dnia ani godziny kiedy go zabraknie. A w takich sytuacjach trzeba szybko reagować nawet w dni wolne od pracy. Informacje o zasadach organizacji opieki zdrowotnej każdy może otrzymać w przychodniach u lekarzy rodzinnych. Warto pamiętać, że tzw. nocna pomoc lub świąteczna opieka zdrowotna świadczona jest całodobowo w dni wolne od pracy lub od godz. 18.00 do 8.00 rano w dniach roboczych.

Mamy przywilej uzyskania pomocy w każdej placówce – możemy wybrać dowolną, która udziela pomocy w ramach umowy z NFZ. Pacjent może otrzymać również bezpłatną pomoc bez skierowania, a także recepty. Pamiętajmy o tym co nam przysługuje.

Uwaga! Jeśli jest taka potrzeba, poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ma obowiązek wydać pacjentowi zwolnienie lekarskie! Dotyczy to sytuacji nagłych.

Warto też pamiętać, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać
wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem, recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym, rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia, skierowania do specjalisty.

Powiat Pruszkowski:
Nocna Pomoc:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska, ul. Andrzeja 23, tel (22) 758-67-14
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Piastun” w Piastowie, ul. Reja 1, tel. (22) 753-81-37
Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer Sp. z o.o. w Pruszkowie ul. Powstańców 7 lok. U-2, tel (22) 888-29-20, (22) 888-29-21

Apteki
Dyżur całodobowy:
Pruszków ul. Armii Krajowej 44

Powiat Grodziski:
Nocna Pomoc:
Grodzisk Mazowiecki, Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska, ul. Daleka 11, tel. (22) 755 90 06

Apteki:
Dyżur całodobowy:
Apteka przy ul. Zondka 3 – czynna całodobowo.

A co zrobić gdy w święta lub Sylwestra nagle zabolał nas ząb. Po nocną pomoc stomatologiczną możemy zgłosić się do jednej z trzech warszawskich lecznic.
Dyżury pełnią Prywatna Przychodnia Lekarska przy ul. Stefana Bryły 6, Warszawskie Centrum Zdrowia przy Nowogrodzkiej 76 oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Emilii Plater 21.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?”

 1. dr. jboli pisze:

  to medycy nie odmawiają już pomocy osobom niezaszczepionym na zwida19 ? no cud się stał ! sami z siebie stali się miłosierni czy dostali odgórny rozkaz ?? 200tyś pamiętamy

  • Tomasz Rosa pisze:

   Czemu nie podasz swojego imienia i nazwiska? Boisz się wyśmiania? Nigdy medycy nie odmawiali pomocy nie zaszczepionym. Może w twoim wypadku po prostu psychiatra już nic nie mógł pomóc. Ale to już nie jego wina.

   • karolina kolorowa pisze:

    jeśli jesteś lekarzem to podaj swój nr statystyczny ..sprawdzimy twój PIT ;-)) lekarze spadli nisko w ocenie społecznej oczywiście nie wszyscy nie mieli problemu z mieć czy być . ci co mają za kołnierzem szczekają najgłośniej . uczciwym odbierają prawo do wykonywania zawodu .

 2. Anonim pisze:

  A alko24??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły