Dziś w nocy „śpimy krócej”

Region

W nocy z soboty na niedzielę, zmienimy czas na letni. W przeciwieństwie do jesiennej zmiany, tym razem zegarki przesuwamy o godzinę do przodu.

Zmiana czasu z zimowego na letni tradycyjnie następuje w ostatni weekend marca. Tym razem przypada na noc z 25 na 26 marca. Tej nocy zegarki z godziny 2 przestawiamy na godzinę 3, czyli będziemy „spać krócej”.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach toczyły się gorące dyskusje na temat likwidacji zwyczaju zmiany czasu na letni i zimowy. Przestawianie zegarków, w teorii ma pozwalać na lepsze wykorzystanie naturalnego światła słonecznego. Jednak w praktyce takie zmiany wprowadzają większy chaos niż pożytek. Zwłaszcza, że obecnie do pracy i nauki w dużej mierze wykorzystujemy światło sztuczne.

Rezygnacja ze zmiany czasu miała być pierwotnie wprowadzona w 2019 r. Później datę przesunięto na marzec 2021r. Ostatecznie projekt ustawy Komisji Europejskiej został zamrożony i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie wdrożony.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.